içinde ,

Worldwide Asset eXchange (WAX) 10 Milyon Dolarlık Fon Topladı

NFT’ler için bir blok zinciri olan WAX, 2 Mayıs perşembe günü açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, ekosistemini genişletmek adına 10 milyon dolarlık fon topladı. Fonun sağlayıcısı ise OKX’in yatırım kolu olan OKX Blockdream Ventures olarak kayıtlara geçti.

Yapılan basın açıklamasına göre WAX ekibinin bir parçası olan WAX Studios, ekosistemi genişletmeye yönelik hamleler yaptı. Ekip, P2E oyunlarındaki NFT’leri geliştirmeyi, takas sistemi, NFT gönderimi ve depolaması için WAX Cloud Cüzdanını yükseltmeyi amaçladı. Ağda yaklaşık 12 milyon kullanıcının olduğu bilinirken, NASCAR, Sony, Hasbro ve Mattel gibi markalara hizmet veriliyor.

WAX Studios Hamleleri

Blockdream ekibi yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“OKX Blockdream Ventures’ın sermayesi, bu NFT’lerin WAX tabanlı video oyunlarına entegrasyonunu sağlayacak. Bununla birlikte, P2E oyun geliştiricilerine daha yaratıcı hareket alanı ve son kullanıcılara katılım araçları sağlayacak. Artan NFT işlevselliği, oyuncuların P2E katılımında öncelik verdiği yatırım getirisi fırsatını ortaya çıkardı. Böylece popüler web2 oyunlarına benzersiz bir deneyim sağladı.”

WAX’ın NFT’leri OpenSea, OKX NFT ve WAX’ın kendi pazarı gibi bilinen büyük platformlarda satışa çıkabilir. Bununla birlikte WAX Studios CEO’su William Quigley, yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Oyun ve kullanıcı deneyimlerini, oyun geliştiricilerle daha yakın, daha etkili işbirliğini bu girişimle kolaylaştırmayı hedefledik. Bununla birlikte, NFT ve oyun stüdyosu olarak daha da güçlenmeyi hedefliyoruz.

P2E ve oyun alanına yapılan bu yatırıma ek olarak, Japon firması Akatsuki fon topladığını açıkladı. Bu doğrultuda firma, web3, GameFi ve metaverse projelerine yatırım için 20 milyon dolarlık bir bütçe topladığını belirtti. Bununla birlikte, mayıs ayında risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz 600 milyon dolarlık bir fon başlattı.

WAX’ın yerel yönetişim token’ı WAXP bu haber ile %58.08 artış gösterdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümü 4. sınıf öğrencisi, ek olarak Uzay Mühendisliği ile yandal yapmaktadır. Anadalında şehir ekonomisi, bölgesel planlama, akıllı kent uygulamaları ile ilgilenirken 2017 yılında girdiği kripto para dünyasıyla 2021’ de Blockchain ile süreci derinleştirmeye çalışmaktadır.

Bitcoin

Bu Bitcoin (BTC) Metriği İlk Kez Uyarı Veriyor!

TÜİK Verileri Açıklandı!