içinde ,

Web Siteleri Artık Dogecoin ile Ödeme Kabul Edebilecek

Dogecoin Foundation’da UX/UI uzmanı ve grafik tasarımcısı olarak yer alan DogeDesigner’ın twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre, 455 milyondan fazla WordPress web sitesi “Easy Dogecoin Gateway” aracılığıyla Dogecoin (DOGE) kabul edebilecek. Dogecoin geliştircisi “Inevitable360” tarafından ortaya konulan WooCommerce eklentisi web sitelerine yardımcı olacak.

WooCommerce eklentisi sayesinde WordPress web siteleri, bankaya veya ek ücrete ihtiyaç duymadan sadece Dogecoin adreslerini kullanarak Dogecoin ödemelerini kabul edebilecek. Bununla birlikte, eklenti QR kodları oluşturmak için Google API’sini ve itibari parayı (fiat) Dogecoin’in mevcut fiyatına dönüştürmek için CoinGecko API’si kullanılacak.

WordPress’in, 2021 itibariyle 455 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanıldığı göz önüne alındığında bu atılım Dogecoin’in daha fazla kişi tarafından benimsenmesi için olumlu bir adım olabilir.

Dogecoin

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Dogecoin’in daha fazla işletme tarafından benimsenmesi halinde değer kazanacağını ileri sürmüştü. Bu bağlamda DOGE, BIG3 lig basketbol takımı Aliens’in kontrol hissesini satın almak için kullanılmıştı. Şimdi ise  WordPress tabanlı web sitelerinin Doge’yi kabul etmesine olanak tanıyan eklentinin geliştirilmesi önemli bir adım oldu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Bear, bitcoin

Dylan LeClair: Ayı Piyasasındayız! Bitcoin’in Düşeceği Yer!

X Rush Kurucu Ortağı Berkan ile AMA Etkinliği