içinde , ,

WordPress, Kullanıcıların Ethereum (ETH) Kazanabileceği Yeni Uygulamayı Duyurdu

Dünya’nın en büyük kişisel yayın sistemlerinden birisi olan WordPress, yeni bir eklenti sayesinde içerik üreticilerinin Ethereum (ETH) kazanabilmesinin önünü açtı. İsteyen herkes WordPress üzerinde kendi yazılarını yayınlayabilir ve platform tamamen ücretsiz. Yeni eklenti ise kullanıcılara sayfaya verilen reklamlar üzerinden ETH kazanabilme şansı sunacak.

WordPress site sahipleri bunun yanı sıra Ethereum tabanlı reklamlar için kendi sitelerini ön plana çıkartıp, farklı reklamlar arasından bile seçim yapabilecek. Yeni WordPress eklentisinin adı ise “EthereumAds” olarak açıklandı. Plan ise Google’ın yıllardır sektörü domine eden Google AdSense’i ile rekabet edebilmek.

EthereumAds satış süreci esnasında içerik üreticilerinin reklam eklentisini WordPress sitesi ile entegre etmesi gerekiyor. Daha sonra ise sistem otomatik olarak sizin sitenize reklam vermek isteyen teklifleri değerlendirip en yüksek teklif verene satış yapacak.

Komisyonlarla Ethereum Kazanma

Yeni eklentinin geliştiricileri içerik üreticilerinin bu gelirleri elde etmeleri için bir Ethereum cüzdanı açmaları gerektiğini belirtti. WordPress’in hali hazırda birçok kripto para ile ilgili eklentisi bulunuyor ve içerik üreticileri sadece bunlardan bile gelir elde edebilecek. Sistem ise her şeyi otomatik olarak işleyip, elde edilen geliri ilgili Ethereum cüzdanına aktaracak.

EthereumAds isimli açık kaynaklı bir yazılım ise yayıncıların banner reklamları üzerinden ciddi gelirler elde edebilmesini sağlayacak. Bu aslında birçok sitede bulunan banner reklamları ve bunların karşılığında itibari para ile gelir elde etmekten farksız. Buradaki tek fark ise ödemenin Ethereum tabanlı olması.

Google Adsense’in reklam geliri olarak kazanılanın sadece %68’ini verdiği biliniyor. Ancak WordPress’in Ethereum tabanlı reklamı kazanılan ücretin %90’ını bunu kazanan kişiye vermeyi hedefliyor. Yani komisyon açısından ortada çok büyük bir fark olduğu söylenebilir.

Shadowman tarafından yazıldı.

Teknoloji, Yapay Zeka

İnovasyon, Blockchain, Yapay Zekâ ve Kuantum Bilgisayarlar Nedir?

Uniswap Nedir Ve Nasıl Kullanılır?