in , ,

Wombat Exchange Nedir?

Binance Labs tarafından desteklenen ve çok zincirli bir stableswap olan Wombat Exchange, kullanıcılar için en iyi stablecoin’i sunmayı hedefler. Stablewap deneyimini yeniden tasarlayarak daha fazla sermaye verimliliği, erişilebilirlik ve ölçeklenebilirlik sağlamaya çalışır. 

Stableswap’lar, ödünç alma-verme veya yield farming gibi konularda DeFi için kritik bir işlev görür. Stableswap, likidite sağlayıcılarına sunduğu minimum slippage ile stablecoin takasına odaklanan otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM). DeFi ekosistemlerini büyük ölçüde etkileyen proje, 2019’un sonlarında Curve Finance’in kurucusu Michael Egorov tarafından piyasaya sürülmüştür.

Wombat’ın bazı özellikleriyle kripto ekosisteminde ön plana çıkıyor:

Ölçeklenebilirlik: Wombat’ın esnek likidite havuzları, ölçeklenebilirlik engelini ortadan kaldırmak için likidite büyümesini kolaylaştıran tek token ile stake işlevine izin verir.

Slippage minimizasyonu: Wombat, varlıktan sorumluluğa modelini benimser; slippage, daha yüksek işlem tutarlarına kadar reddedilir ve gerçekleştiğinde azalır.

Kullanıcı Dostu UI/UX: Wombat’ın açık likidite havuzu tasarımı, likiditeyi bir havuzda toplayarak daha fazla sermaye verimliliği sağlar.

Bununla birlikte marketcap’i 5 milyon dolar olan Wombat Exchange, Animoca Brands ve Binance Labs gibi önemli yatırımcılara sahiptir.

WOM, Wombat Exchange’in yönetişim token’ıdır. Token sahipleri Wombat’ın yönetişim kararlarına ve Wombat’ın üzerine inşa edilen protokollere katılma hakkına sahiptir. Ayrıca WOM, tüm stablecoin havuzlarına bir destek uygulayan ve kullanıcıların APR’sini en üst düzeye çıkaran veWOM’u kazanmak için kilitlenebilir.

Yazının kaleme alındığı saatlerde WOM token 0,222603 dolardan fiyatlanıyor. Anlık CoinMarketCap sıralaması 864 olan token’ın piyasa değeri 5.370.346 dolardır. 24 saatlik işlem hacmi 1.002.526 dolar olan WOM token’ın fiyatı son 24 saatte 11.1% artmıştır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir.

Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.
Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Onomy Protocol Nedir?

pancakeswap

PancakeSwap’ta Initial Farm Offering’e (IFO) Nasıl Katılınır?