in , , , , ,

WidiLand (WIDI) Nedir?

WidiLand
WidiLand

WidiLand, blockchain teknolojisini kullanan çapraz platform bir koloni yönetim oyunudur. Oyuncular sınırlı araçları ve kaynakları kullanarak Widi gezegeninde üretimlerini arttırarak ve bölgelerini genişleterek medeniyeti inşa etmekle görevlendirilir.

Oyun ayrıca sanal bir Metaverse içeriyor ve oyuncuların dijital ekonomi içinde özgürce gelişmelerini ve etkileşimde bulunmalarını sağlıyor. WidiLand free-to-play ve play-to-earn modellerini destekliyor.

Herkes oyunda varsayılan karakterlerini oluşturmakta, tüm hikayenin tadını çıkarmakta ve ödüller kazanmakta özgürdür. Play-to-earn modu, kullanıcıların oyundaki belirli etkinliklere katılarak gerçek finansal teşvikler kazanmalarını sağlar. Ödüller arasında dijital ekonomi için token olarak $WIDI ve $WIDI’ye dönüştürülebilen türünün tek örneği NFT’ler yer alıyor.

Yeni bir medeniyet inşa etmekle meşgul bir gezegene davet edildiğinizi ve bu yeniden yapılanmada nihai lider olduğunuzu hayal edin. Her gün yüzleşmeniz gereken sayısız zorluklar, beklenmedik olaylar olacak. Ve bu WidiLand’in gelecek vizyonudur.

Piyasadaki popüler GameFi’lerden farklı olarak WidiLand, oyun içi etkileşime, oyuncu deneyimine ve hikayeye odaklanıyor. Yalnızca fiziksel cihazlara destek sunmakla kalmayıp aynı zamanda metaverse teknolojisiyle kapsamlı bir ortam da hedefliyor.

Oyunda doğal kaynakların tükenmesi, çevre kirliliği ve tarih öncesi virüslerin salınımı Dünya’daki çoğu insanı öldürüyor ve oyun Dünyanın ciddi şekilde yok edilmesiyle insanlık için yeni bir ev bulan bir grup seçkin insan hakkındaki bir hikayeye sahip.

Bu bir grup seçkin insanın yeşil-mavi Dünya benzeri bir ay olan Widi gezegenine taşınmaları ve yeni bir medeniyet inşa etmeleri gerekiyor. Oyuncular kendilerini birçok özel role kaptıracak ve yeni evlerini inşa etmek ve korumak için farklı oyun modlarının tadını çıkaracaklar.

WidiLand Yol Haritası

WidiLand

WidiLand Çekirdek Ekibi

WidiLand

WidiLand Danışmanları

Partnerler ve Yatırımcılar

WidiLand Free-to-Play-to-Earn İş Modeli

Proje Geliştirici Ekibinin önceliği, oyuncu deneyimi ve ödüller arasındaki dengedir. WidiLand, free-to-play-to-earn iş modeline sahip birkaç oyundan biridir.

Oyuncu deneyimi, WidiLand’in iki ana sütunundan biridir. Oyunda herkes kendi varsayılan karakterlerini oluşturabilir, tüm hikayenin keyfini çıkarabilir ve ödüller kazanabilir. WidiLand ekibi, güçlü bir oyuncu deneyimi oluşturmak için sürekli olarak altı ana faktöre odaklanır: Motivasyon, Anlamlı Seçimler, Denge, Kullanılabilirlik, Estetik ve Eğlence.

Blockchain teknolojisi ile etkinleştirilen oyun, oyuncuların oynayarak gerçek para veya başka ödüller kazanabilecekleri yerdir. Yani şimdi, oynamanın sadece eğlence değeri değil, aynı zamanda gerçek finansal değeri de var.

WidiLand oyuncuları, aşağıdaki etkinliklere katılarak kolayca $WIDI veya nadir NFT’ler kazanabilirler:

  • Hesap seviyelerini yükselterek,
  • Günlük görevleri, dünya görevlerini, Savaş bileti görevlerini tamamlayarak,
  • Achievement yani Başarı elde ederek,
  • Leaderboard yani Liderlik Tablosu’nu kazanarak,
  • Özel oyun içi etkinliklere katılarak ve
  • GameFi etkinliklerine katılarak.

Projenin sosyal medya hesaplarına ise buradan ulaşabilirsiniz:

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Onur Özgür tarafından yazıldı.

Endüstriyel tasarım eğitimim dışında 2021'in ilk aylarından beri blockchain ve kriptoparalarla ilgileniyorum ve içerik üretiyorum. Sadece yatırım yapma ve para kazanma amacıyla başladığım bu yolda şimdi bir kariyer hedefliyorum ve bu yönde kendimi geliştirmeye ve başkalarına da elimden geldiğince yardım etmeye özen gösteriyorum.

Morgan Stanley

Morgan Stanley, Grayscale Bitcoin Hissesi (GBTC) Satın Almaya Devam Ediyor

Palau, İklim Dostu Ulusal Dijital Para Biriminde Ripple ile Ortak Oldu