içinde , ,

WaultSwap (WEX) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Wault Finance tüm birincil DeFi kullanımlarını Binance Smart Chain ağı üzerinde basit bir ekosistemde birbirine bağlamayı planlayan merkeziyetsiz finans projesidir. 

Proje sahipleri DeFi kullanımının daha da yaygınlaşması gerektiğine inanıyor. Bununla beraber DeFi’ya erişimin çok daha ucuz ve hızlı olması gerektiği inancına sahipler. Karışık ara yüzlerden, merkezi olarak yönetilen platformlardan kaçınarak yeni bir ekosistem oluşturmayı planlıyorlar.

wault swap

Bu amaç doğrultusunda oluşturulan yeni bir protokolle karşılaşıyoruz. Bu protokol bazı benzersiz özelliklere sahip olacak. Proje geliştiricileri şeffaf ve merkeziyetsiz bir yönetişim anlayışına sahipler. Bu sebeple WAULT token sahipleri yönetişimde karar mercii olacak ve oy kullanıp söz hakkı sahibi olabilecekler. Aynı zamanda Wault Finance açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Her geliştirici Wault Finance’ın Binance Smart Chain ağı üzerindeki gelişimine katkı sağlayabilir. Proje sahipleri her türlü yeni fikre ve gelişime sahip insanlar.

Wault Finance’ı kısaca tanıttığımıza göre artık WEX’ten bahsedebiliriz. Wault Swap bu projenin AMMsi (otomatik piyasa yapıcı). WEX ise Wault Swap’ın bu AMM’nin yönetişiminde söz sahibi olmak için çıkarılmış tokenı. WEX Binance Smart Chain ağı üzerinde inşa edilmiş bir token.

Piyasaya sürülen 750 milyon arz sahip olan WEX, bu arzın 3’te birini WAULT hodlerlarına airdrop olarak dağıttı. Diğer 3’te biri ise pazarlamada kullanılacak. Tokenın PancakeSwap likiditesine baktığımızda başlangıçta 125 000 000/250 BNB likiditenin havuza eklenmiş olduğunu görüyoruz. WSwap’ta ise yine başlangıçta 125 000 000/250BNB likidite havuza eklenmiş durumda.

WEX Nasıl Satın Alınır ?

WEX PancakeSwap’ta listelenen bir token. PancakeSwap bir merkeziyetsiz borsa olduğundan öncelikle bir cüzdana sahip olmalısınız. Ethereum cüzdanı olan MetaMask Nedir ? Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımıza tıklayarak Metamask cüzdan kurulumunu öğrenebilirsiniz.

Ardından Metamask’I BSC ağına uygun hale getirmeniz gerekiyor. Daha sonra Pancake Swap’a cüzdanınızı bağlayabilirsiniz. Bu iki aşamayı öğrenmek için PancakeSwap Nedir? Nasıl Kullanılır? Başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Cüzdanınızı PancakeSwap’a bağladıktan sonra Metmask cüzdanınıza WEX tokenı ekleme işlemini yapmalısınız. Bunun MetaMask cüzdanınızda token ekleme seçeneğine tıklayıp Coingecko’dan edindiğimiz 0xa9c41a46a6b3531d28d5c32f6633dd2ff05dfb90 WEX BSC adresini MetaMask adresimizde Token Contract Adres kısmına yapıştırarak tokenı cüzdanınıza ekliyorsunuz.

Ardından swap ekranından select token kısmına bu adresi yapıştırdığımızda WEX tokenı karşınıza çıkacaktır. Artık BNB/WEX çiftinden satın alım gerçekleştirebilirsiniz.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin Ethereum, Ripple

1 Mayıs 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fiyat Analizi

ADA, Cardano

Cardano Nedir? Hangi Alanlarda Kullanılır?