in ,

Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway Şirketi Bitcoin Dostu Dijital Bankaya Yatırım Yapıyor

Warren Buffett (CEO) liderliğindeki Berkshire Hathaway, Bitcoin yanlısı bir dijital bankaya 500 milyon dolar yatırım yaptı. Nubank, Brezilya’nın ilk Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) ticaretini sunan aracı kurum Easynvest’i satın almasının ardından Bitcoin yatırımı sunacağını söyledi.

Güney Amerika şirketi salı günü yaptığı açıklamada, Warren Buffett’in Berkshire Hathaway şirketi’nin Brezilya merkezli bir Bitcoin dostu dijital banka olan Nubank’ın ana şirketine 500 milyon dolar yatırım yaptığını duyurdu.

2013 yılında kurulan Nubank, 40 milyon müşteriye sahip olduğunu ve müşteri sayısı bakımından dünyanın en büyük dijital bankası olduğunu söylüyor. Nubank, yaptığı yeni yatırımlarla “dünyanın en değerli dijital bankası ve Latin Amerika’nın en büyük finans kuruluşlarından biri” haline geldi.

Reuters, yeni yatırımların Nubank’a 30 milyar dolarlık bir değer verdiğini ve bunun Brezilya’nın 1 numaralı bankası Banco Santander Brasil SA’dan sadece biraz daha az olduğunu kaydetti.

Bitcoin yanlısı Nubank, Bıtcoin borsa yatırım fonu (ETF) sunan bir aracı kurum olan Easynvest’i satın almasının ardından müşterilerine Bıtcoin yatırımı sunacağını defalarca söyledi. Nubank, Mayıs ayında Easynvest’i satın almak için Brezilya merkez bankasından yetki aldı. Geçen hafta banka, Easynvest by Nubank’ın adını Easynvest olarak değiştirdi.

Easynvest tarafından sunulan Bitcoin ETF, QR Asset Management tarafından QBTC11’dir. Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) tarafından onaylanan ilk Bıtcoin ETF’siydi. Latin Amerika’nın en büyük ve Brezilya’nın en eski ikinci borsalarından biri olan B3 borsasında işlem görmektedir.

Nubank salı günü yaptığı açıklamada, toplanan parayı Meksika ve Kolombiya’daki uluslararası genişlemesini finanse etmek, yeni ürün ve hizmetler başlatmak ve daha fazla çalışanı işe almak için kullanmayı planladığını söyledi.

Kaynak: Bitcoin.com

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Polygon

10 Haziran 2021 Tarihli Polygon (MATIC) Fiyat Analizi

Binance Listelemesi Alan Gitcoin (GTC) Nedir?