in ,

Waltonchain (WTC) Nedir? Nasıl Alınır?

Waltonchain (WTC); blockchain, IoT ve çeşitli sektörlerde kullanılan tanımlama çipi olan RIFD uygulamasına dayalı bir Çin projesidir. 

Waltonchain projesi ismini, RFID teknolojisinin mucidi olan ve 2011 yılında vefat eden Charlie Walton’dan almıştır. 2016 yılında başlatılan proje, Walton’ın vefatının beşinci yıldönümünde yayına alındı. 

Waltonchain Ekibi 

2016 yılında başlatılan Waltonchain projesinin kurucuları arasında Do Sana Hyuk ve Xu Fangcheng bulunmaktadır. 

Waltonchain Yatırımcıları

Waltonchain projesinin yatırımcıları arasında O Honglian, Ling Jingwe, Ci Jun, Yan Xiaogian gibi bireysel isimler bulunmaktadır. 

Waltonchain Nasıl Çalışır? 

Waltonchain (WTC) blok zinciri, RFID teknolojisi ve IoT’yi (Nesnelerin İnterneti) bir araya getiren ekosistemdir. Walton ekibi, RFID okuyucuları aracılığıyla blok zincirine eşzamanlı olarak yüklenen kendi rastgele kimlik karmalarını oluşturabilen İşlem Kimliği okuyan RFID çiplerini geliştirmekte ve üretmektedir. Bu, özellikle üst düzey giysi tanımlama, gıda ve ilaç izlenebilirliği ve lojistik takibi gibi tedarik zinciri kullanım durumları için gelişmiş operasyonel verimlilik anlamına gelir.

WTC Token İstatistikleri

Maksimum arzı 100 milyon olan WTC’nin dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %82’sine denk gelen 82 milyon 33 bin 903’tür. WTC, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 45,96 dolar seviyesini 28 Ocak 2018’de görürken gördüğü en düşük fiyat olan 0,1144 dolar seviyesini ise 12 Mayıs 2022’de görmüştür. 

WTC Nasıl Alınır? 

WTC nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basittir. Binance, Huobi, WazirX gibi popüler platformlar üzerinde listelenen WTC’yi yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. Projenin listelendiği platformların tam listesini görmek için CoinMarketCap veya Coingecko gibi siteler üzerinden bilgi edinebilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Curve Dao (CRV) Nedir? Nasıl Alınır?

Stablecoin'ler

Fon Sahipleri $USDC Depeggingine Nasıl Yanıt Verecek?