in , ,

Walmhore Hack’i Sonrası Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) Fiyat Analizleri

Warmhole Protocol’un hack’lenmesi ile ani ver sert düşüşler yaşayan Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) için hazırladığım teknik analizi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Ethereum (ETH)

2150 dolar desteğinden başlattığı yükseliş trendini devam ettiren Ethereum (ETH), 2500-2745 dolar bölgesindeki direnci kırma çabası içerisinde. Wormhole hack olayı haberinin duyulması ile sert düşüşler yaşamış olsa da, bu olayın kısa süre içerisinde çözüme ulaşması düşüşlerin sınırlı kalmasına yardımcı oldu.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Tekneik Analizi | 4 Şubat 2022

2500-2745 dolar bölgesinin kırılımı için onay alması halinde 2990 ve 3170 dolar seviyelerini test etme olasılığı bulunan Ethereum (ETH), bu yazının hazırladığı saatlerde 2830 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Olası bir geri çekilme halinde 2500 dolar desteğinin de kırılması, 2150 dolar seviyelerine bir geri dönüş gerçekleştirebilir. Bu geri çekilmeler esnasında, 2605 dolar seviyelerindeki ara destek de önemini arttırıyor. Yükseliş trendini bozmadığı sürece Ethereum (ETH) için pozitif bir görüntü mevcut.

Solana (SOL)

Ethereum (ETH) gibi Wormhole hacklenmesi olayından etkilenen bir diğer coin olan Solana (SOL), bu süreç içerisinde %12 civarında değer kaybı yaşamıştı. 73-80 dolar bandındaki majör destekten topladığı güç ile oluşturduğu paralel kanal içerisindeki hareketlerine devam ediyor.

Solana (SOL)
Solana (SOL) Tekneik Analizi | 4 Şubat 2022

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 105 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, kanal direncini tekrardan test etme uğraşı içerisinde. 120 dolar seviyelerindeki direnci test etmesi ve kırılımını gerçekleştirmesi halinde kanal direncinin de kırılımını gerçekleştirerek 134 dolar seviyelerindeki direnci test etmeye gidebilir. Bu yükseliş trendinin devamında sırası ile karşılaşabileceği dirençler 152 dolar direnci ve 167-178 dolar bölgesindeki majör direnç görünüyor. Olası geri çekilmeler halinde ise 96 dolar seviyelerinde kanal desteğini test edebilir. Bu destek seviyesinin kırılması halinde ise 73-80 dolar bölgesindeki majör desteğe kadar düşüşler gerçekleşebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Manchester United ve Tezos’un 20 Milyon Sterlinlik Sponsorluk Ortaklığı

Bitcoin (BTC) Neden Yükseliyor?