in ,

Walmart Metaverse’e Adım Atıyor

Perakende devi Walmart, Metaverse’e girmeye hazırlanıyor. Kendi kriptopara birimi ve NFT koleksiyonunu oluşturmayı da planlıyor. 

Walmart; hipermarketler, indirim mağazaları ve marketler zinciri işletmektedir. Çok uluslu perakendeci, 30 Aralık’ta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine birkaç yeni ticari marka başvurusunda bulundu. 16 Ocak’ta CNBC’nin, Walmart’ın hedeflerine ilişkin raporu ile birlikte patent başvuruları fark edildi.

Walmart, mevcut reklam bölümü “Walmart Connect” kapsamındaki üç  patentte dahil olmak üzere, toplam yedi patent başvurusunda bulundu.

Uygulamalar, elektronik, oyuncak, ev aletleri, giyim ve ev dekorasyonu gibi “sanal ürünler” yaratma ve satma planlarını içeriyor. Ayrıca bir “dijital para birimi” ve “dijital token”den ve NFT’leri satın alma ve satma fırsatlarından da bahsediliyor.

Başvuru içeriklerinden bir tanesi, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklikte (AR) Walmart marka adını ve logosunu, VR ve AR’de “fiziksel fitness eğitim hizmetleri” sunma olasılığı ile ticari marka haline getirme planlarını öneriyor.

Şirket bu gelişme hakkında şunları söyledi:

Walmart sürekli olarak gelişen teknolojilerin gelecekteki alışveriş deneyimlerini nasıl şekillendirebileceğini araştırıyor. Sürekli yeni fikirleri test ediyoruz. Bazı fikirler, müşterilere ulaştıran ürün veya hizmetler haline gelir. Ve bazılarını test ediyoruz, yineliyoruz ve öğreniyoruz.

Ancak şirket, herhangi bir ticari marka başvurusunun ayrıntıları hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Bu başvuru planı, Walmart’ın Metaverse’e olan ilgisini gösteren geliştirmelerinin en sonuncusu olarak geliyor. Ağustos ayında perakende devi, dijital para birimi stratejisini yönlendirmek için “dijital para birimi ve kripto ürün lideri” başlıklı bir iş ilanı yayınladı.

İşbu iş ilanı artık yayında değil, ancak rol için uygun bir elemanın alınıp alınmadığı hakkında bir bilgi yok. Linkedin aracılığıyla Walmart personellerine bakıldığında ise bu rolde bir çalışanın olup olmadığı kesin olarak belli değil.

Ekim ayında Walmart, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mağazalarına 200 Bitcoin ATM‘si kurmak için kripto ATM şirketi Coinstar ve kriptopara borsası Coinme ile ortaklık kurmuştu.

Şirket, 2018’den beri tedarik zinciri yönetimi, müşteri pazarları ve akıllı cihazlar için blokzinciri teknolojisini kullanıyor.

Morgan Stanley analistlerine göre, Metaverse perakendeciler için 8 trilyon dolarlık bir fırsat sunabilir.

2021’in üçüncü çeyreğinde Walmart, Digital Commerce 360’a göre satışların 11,1 milyar dolara ulaştığını gördü. Walmart, 406 milyar doları aşan piyasa değeriyle ABD’deki en büyük özel işverendir. Walmart hipermarketler, indirim mağazaları ve marketler zinciri işletmektedir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

MES tarafından yazıldı.

Cardano’da İlk Metaverse Projesi: Pavia

Yüksek Potansiyelli Projelerin Bu Haftaki Etkinlikleri | 17 Ocak 2022