in ,

Walmart – Litecoin (LTC) Karmaşası

GlobeNewswire tarafından Walmart ile Litecoin (LTC) arasında bir iş birliği hakkında yayınlanan yanlış bir haber kriptopara dünyasının gündemine oturdu. Litecoin’in 13 Eylül 2021 Pazartesi günü %20 değer kaybetmesine sebep oldu.

Yayılan bilginin yanlış olduğunu doğrulayan Walmart temsilcisi, böyle bir basın açıklamalarının bulunmadığını dile getirdi. CoinMarketCap.com’a göre Litecoin, yayılan sahte haber nedeniyle %20 değer kaybetmeden önce 175 dolardan 231 dolara yükselmişti.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

CNBC ve Reuters dahil olmak üzere birçok saygın medya kuruluşu duyuruyla ilgili haberler yayınladı.

Sahte basın açıklamasına göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük perakendecisi olan Walmart, Litecoin kullanan müşterilerden kriptopara ödemelerini kabul edecekti. Bununla birlikte, Walmart’ın resmi web sitesinde bu konu ile ilgili herhangi bir haber yer almadı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Üstad Splinter

Üstad Splinter ile Temel Analiz AMA Etkinliği

Monsta Infinite

Monsta Infinite $MONI Ön Satış 2.0 Bilgilendirmesi