içinde

Voyager Digital İflas Başvurusunda Bulundu

New York, ABD merkezli kripto para aracılık hizmetleri veren Voyager Digital Ltd. iflas koruma başvurusunda bulundu.

Şirketin CEO’su Stephen Ehrlich Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Sektörün geleceğine kuvvetli bir şekilde inanıyoruz, ancak kripto piyasalarındaki uzun süreli oynaklık ve Three Arrows Capital’in temerrüde düşmesi, bu kararı almamızı gerektirdi.”

Voyager Digital, geçtiğimiz haftada çalkantılı piyasa koşullarında alım satım, para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya almıştı. Ancak alınan aksiyonlardan sonra başka çıkış yolu bulamayan Voyager Digital iflas koruma başvurusunda bulundu.

New York merkezli Voyager Digital, kripto para sektöründe sorun yaşayan son firmalardan biri olarak göze çarpıyor. Voyager’ın yüz milyonlarca dolar borç verdiği hedge fonu Three Arrows Capital, aldığı borçları geri ödeyememiş ve geçtiğimiz ay tasfiyeye karar verilmişti.

Geçtiğimiz ay Voyager Digital, Three Arrows Capital’a yaklaşık 675 milyon dolar değerinde bir kredi için temerrüt bildirimi yayımlaştı. İngiliz Virgin Adaları’ndaki mahkeme emriyle tasfiye süreci de dahil olmak üzere, söz konusu kripto para aracılık hizmetleri veren şirket, pek çok sorun yaşayan kripto hedge fonu Three Arrows Capital’dan verdiği borcu kurtarmaya çalışıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Ceek VR (CEEK) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?

Orta Afrika Cumhuriyeti, Sango Coin

Orta Afrika Cumhuriyeti, Resmi Dijital Para Birimi ‘Sango Coin’i Piyasaya Sürdü