içinde

Voyager Digital: FTX Fiyat Kırmaya Çalışıyor

Voyager Digital, FTX ve Alameda Ventures’ın satın alma teklifini, “şirket değerini maksimize etmediği ve potansiyel olarak müşterilere zarar verebileceği” gerekçesiyle reddetti.

Geçtiğimiz cuma günü, Sam Bankman-Fried, Voyager Digital’e yeniden yapılandırma anlaşması önermişti.

Teklife göre Alameda Ventures, Three Arrows Capital’e (3AC) verilen krediler dışındaki tüm Voyager Digital varlıklarını ve kredilerini piyasa değerinden nakit olarak satın alacaktı. FTX ve Alameda Ventures, Voyager müşterilerine, FTX’te açılacak yeni hesaplar aracılığıyla şirketteki donmuş fonlara yeniden erişme şansı verecekti. Bununla birlikte FTX’e kaydolmak istemeyen herhangi bir Voyager müşterisi, iflas işlemlerindeki tüm haklarını ve taleplerini elinde tutmaya devam edecek, ancak FTX aracılığıyla taleplerine ilişkin bir dağıtıma erken erişim almayacaktı.

Voyager Digital avukatları, AlamedaFTX’i, ihale sürecini altüst ederek diğer olası anlaşmaları tehlikeye atmakla, borçlular ve iflas mahkemesine karşı birçok yükümlülüğü ihlal etmekle suçluyor. Avukatlara göre anlaşma, sadece FTX ve Alameda Research’e çıkar sağlarken, şirket varlıklarının AlamedaFTX’e avantaj sağlayan bir temelde tasfiye edilmesi anlamına geliyor.

Voyager Digital, bağımsız yeniden yapılanma ve şirketi veya varlıklarını satmak amacıyla yaklaşık 40 potansiyel alıcı ile durum tespiti başlatmak için gizlilik anlaşmaları imzaladı. Tekliflerin 26 Ağustos tarihine kadar yapılması bekleniyor.

Sam Bankman-Fried’dan Açıklamalar

“Voyager’ın müşterileri, iflas yatırımcısı olmayı seçmediler. Teklifimizin amacı, iflas etmiş bir kripto firmasını çözüme ulaştırmaya yardımcı olmaktır.”

Sam Bankman-Fried, pazar günü bir Twitter flood’u ile Voyager’ı satın alma gerekçesini daha fazla detaylandırdı. SBF, Voyager müşterilerinin yeterince olay yaşadığını ve iflas işlemlerinin uzun yıllar sürme ihtimaline karşılık, kalan varlıklarını hızla talep etme hakkına sahip olmaları gerektiğini belirtti.

Diğer taraftan Voyager Digital avukatları, iki firma arasındaki ilişkiler nedeniyle AlamedaFTX’in satın alma teklifini kazanma şansının daha yüksek olduğu ihtimalini reddettiler. Alameda, Voyager’ın borç vereni, borç alanı ve ana hissedarıdır.

Sam Bankman-Fried, Voyager’da önemli bir oyuncu. Alameda, Voyager’dan 377 milyon dolarlık kripto para ödünç aldı. Diğer taraftan Alameda, bu yılın başlarında Voyager’a 75 milyon dolar borç vermişti. Alım teklifinin bir parçası olarak Alameda, bu krediyi silmeye hazır olduğunu söyledi. Ayrıca Alameda, Voyager’ın Toronto’da listelenen hisselerinin neredeyse onda birine sahip.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Bitcoin (BTC) FED Haftasına Düşüşle Başladı! Güncel Teknik Analiz

Ethereum (ETH) Güncel Teknik Analizi I 25.07.2022