içinde , ,

Vitalik Buterin Ethereum Merge’ün Yakında Gerçekleşeceğini Söyledi

Vitalik, Ethereum

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, attığı tweet’te Merge’ün 13-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşmesini beklediğini söyledi. Ağın hash oranındaki artış, Merge’ü 15 Eylül’den daha erken bir tarihe de itebilir.

Bellatrix yükseltmesi bugün Beacon Chain’de 14.34’te gerçekleşti. ETH Fiyatı Bellatrix hard fork’u öncesinde %6’nın üzerinde yükseldi.

Vitalik Buterin Merge’ün 13-15 Eylül Tarihleri Arasında Gerçekleşeceğini Tahmin Ediyor

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, 6 Eylül’de attığı bir tweet’te Merge’ün 13-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşmesini beklediğini söyledi. Ayrıca kullanıcılara, Beacon Chain’de planlanan Bellatrix hard fork’undan önce müşterilerini güncellemelerini hatırlattı.

Merge’ün hala 13-15 Eylül tarihlerinde gerçekleşmesi bekleniyor. Bugün gerçekleşecek olan Bellatrix hard fork’u, zinciri birleştirme için hazırlıyor. Yine de müşterilerinizi güncellediğinizden emin olun!

Çeşitli verilere göre Merge için hazır olma durumu neredeyse %99’a ulaşmış durumda. Ayrıca ağ hash oranı 892.23 TH/s olup Ethereum Mainnet ve Beacon Chain’in 58750000000000000000000 olarak belirlenen terminal toplam zorluk derecesinde (TTD) birleşmesini tetiklemek için yeterli olan 872 TH/s’lik gerekli seviyenin hala üzerindedir.

Ethereum

Bellatrix hard fork’u, Beacon Chain’i (konsensüs katmanı) Ethereum Mainnet (yürütme katmanı) ile birleşmeye hazırlar. Tüm node’ların hard forktan sonra blokları başarılı bir şekilde doğrulamak için istemcileri güncellemesi gerekir. Hard fork protokole yeni kurallar ekler.

Bir sonraki yükseltme, yürütme katmanında gerçekleşecek olan Paris hard fork olacaktır. Bunu, 13-15 Eylül tarihleri arasındaki Merge izleyecek.

Ethereum Vakfı’nın önerilen Merge tarihi izleyicisine göre tahmini tarih 15 Eylül 12.44’tür. Veriler hash oranına göre değişmektedir. Bir diğer olası tarih 14 Eylül’dür.

Ethereum (ETH) Fiyatı Hard Fork Öncesi Yükseliyor

Ethereum (ETH) fiyatı Bellatrix yükseltmesi öncesinde yükseliyor. ETH fiyatı son 24 saat içinde %6’nın üzerinde yükseldi ve mevcut fiyat 1.654 dolardan işlem görüyor. İşlem hacmi ise %65’e kadar yükseldi. Ayrıca Ethereum, 24 saatin en düşük ve en yüksek seviyesini 1.559 ve 1.670 dolar olarak gerçekleştirdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

TrustFi Haftalık Raporu: 29 Ağustos – 4 Eylül

2023’te Takip Edilmesi Gereken 4 Layer-1 Kripto Projesi | Bölüm 1