Ethereum (ETH)Kriptopara

Vitalik Buterin Eth2 Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Ethereum'un eleştirmenleri, etkileyici bir fiyat rallisine ve ekosisteminin başarısına rağmen ETH platformdaki yüksek ücretleri ve teknik zorluklarını vurguluyor.

Ethereum mucidi Vitalik Buterin; ETH 2.0’ın karşılaştığı zorluklar hakkında açıklama yaptı.

Ethereum mimarisinin mucidi olan Buterin, Ethereum’un sorunları olduğunu kabul etti, ancak asıl sorunun insanlarla ilgili olduğuna ve birçok insanın tahmin ettiği gibi teknik sorunlarla ilgili olmadığına inanıyor.

Ethereum’un Ana Zorluğu Teknik Sorunların Ötesine Geçiyor

Ethereum’un ana eleştirmenleri, etkileyici bir fiyat rallisine ve ekosisteminin başarısına rağmen platformdaki yüksek ücretleri ve teknik zorluklarını vurguluyor. Ayrıca Proof-of-Work (PoW) konsensüsünden Proof-of-Stake’e (PoS) geçişi gerçekleştirmenin zorluklarını da sorguladılar.

Vitalik Buterin

Ancak Buterin, 2021 StartmeupHK Festivali’ndeki Fintech Forumu sırasında konulara daha fazla ışık tuttu. Ethereum’un (ETH/USD) karşılaştığı ana zorluğun teknik yönün ötesinde olduğunu belirtti. Buterin, projenin en büyük sorununun insan faktörü olduğunu ve ETH2’nin piyasaya sürülmesinin çok uzun sürmesinin ana nedeni olduğunu belirterek şunları ifade etti:

“Projemizde bulduğum en büyük sorunlardan biri teknik sorunlar değil, insanlarla ilgili sorunlar.”

Buterin, projenin bir süredir büyümesini yavaşlatan bazı iç ekip çatışmaları olduğunu da sözlerine ekledi. Başlangıçta, Ethereum’u inşa etmenin üç ay süreceğini düşündüğünü söyledi. Ama bunun yerine 18 ay sürdü. Benzer bir senaryoya Eth2’nin piyasaya sürülmesiyle de tanık olunduğunu belirterek, 1 yıl planlanan Proof-of-Stake’in 6 yıl sürdüğünü de sözlerine ekledi.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu