içinde ,

Vitalik Buterin, Dogecoin Vakfına 500 ETH Gönderdi! Peki Neden?

Vitalik, Ethereum

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Dogecoin Vakfına 500 ETH (yaklaşık 1 milyon dolar) gönderdi. Yapılan transfer Etherscan aracılığıyla kontrol edildiğinde işlemin diğer detaylarını görebiliriz.

Yaklaşık 10 gün önce Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in cüzdanında yapılan bir işlem göze çarptı. Yapılan işleme göre Vitalik Buter’in cüzdanından Dogecoin Vakfına ait bir kripto cüzdana 500 ETH gönderilmiş.

Henüz bu tutarın ne için harcanacağı hakkında resmî bir açıklama yapılmadı ancak Vitalik Buterin’in geçtiğimiz yılın ağustos ayında söz konusu vakfın danışmanı olduğu biliyoruz. Bu nedenle bu tutarın Dogecoin ekosisteminin geliştirilmesi için harcanabilme ihtimali akıllara geliyor.

Dogecoin Vakfı, Dogecoin ekosistemini desteklemek, Dogecoin yazılımları geliştirmekle görevli, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Dogecoin (DOGE) Hakkında

Aralık 2013 yılında Litecoin fork’uyla piyasaya çıkan Dogecoin, internetteki “meme” kültürüyle popülerlik kazandı ve piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi. Dogecoin proof of work konsensüs mekanizmasını kullanmakla beraber arzı sınırsızdır.

Bu yazı hazırlandığı sırada DOGE 0,086$’dan işlem görüyor ve an itibariyle market değeri açısından sıralamada 10. sırada yer almaktadır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Güncel Fiyat Analizleri

Global Resesyon Ne Kadar Yakın?