içinde

Visa, Yeni Üniversite Mezunları Arıyor

Seçilecek olan adaylar, birçok görevin yanı sıra, Visa kripto stratejisini ve yeni ürün fırsatlarını belirleyecekler.

Finans devinin yayımladığı iş ilanına göre, yeni mezunlarını 18 aylık dönüşümlü Kripto Geliştirme Programına davet ediyor. Başvuranlar, Visa’nın mevcut kripto departmanı arasında dönüşümlü çalışacak: kripto üretimi, kripto çözümleri ve dijital ortaklık. Sektörde pratik deneyim kazanmalarının yanı sıra, rehberlik, network kurma ve liderlik alanlarında eğitim alacaklar.

Sosyal bilimler, işletme, bilgisayar bilimi ve ilgili alanlarda okuyanlar tercih ediliyor. Yine de, başvuru yapmak için belirli bir ana dal gerekmiyor. Fakat başvuranların Aralık 2021 ile Ağustos 2022 tarihleri arasında mezun olması şartı bulunuyor.

Önemli görevler arasında kriptonun belirli alanlarında uzmanlık sağlamak, Visa kapsamında yeni ürünlerin nasıl oluşturulacağını öğrenmek, kripto şirketlerinin nasıl çalıştığını keşfetmek, ürün ortaklıklarını desteklemek ve yeni kripto iş modelleri hakkında bilgi edinmek yer alıyor.

Geçen yıldan beri, Visa kripto alanında küçük ama kademeli birçok hamlede bulunuyor. Bankalar için kripto danışmanlık hizmeti başlatma, kripto ödemeler için blokzinciri oluşturma ve kredi seçeneklerini genişletmek için kripto ödeme platformlarıyla ortaklıklar kurma bu adımlar arasında. Ek olarak, her yıl 200’den fazla ülkede tüketiciler, satıcılar, finans kurumları ve devlet kurumları arasında 215 milyar işlemi kolaylaştırıyor.

Temmuz 2021’de Visa temsilcileri, şirketin stablecoin algısı hakkında da şunları söyledi:

“Stablecoin’ler, finansal hizmetlerin daha geniş dijital dönüşümünün önemli bir parçası olma yolunda ilerliyor. Visa da bu gelişmeyi şekillendirmeye ve desteklemeye yardımcı olmaktan heyecan duyuyor.”

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 3. sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Instagram’a NFT Desteği mi Geliyor?

Bankacılık Devi HSBC, The Sandbox ile Metaverse’e Giriyor