in ,

Visa, Kripto Yatırımcılarının İlgisini Çekecek Bir Ortaklık Kuruyor!

Visa, yatırımcıların fiyatlardaki düşüşe rağmen kripto paraları kullanmaya devam edeceğini düşünüyor. Bunun için de önde gelen kripto borsalarından FTX ile bir ortaklık kuracak.

Ödeme piyasasının devi Visa; Latin Amerika, Asya ve Avrupa’ya odaklanan 40 ülkede kullanılacak banka kartlarını tanıtmak için FTX ile iş birliği yapacak. Bu şekilde mevcut kartlar doğrudan bir kullanıcının FTX kripto para yatırım hesabına bağlanacak. Böylece müşteriler dijital paralarını herhangi bir banka hesabında yaptığımız gibi borsadan çıkarmadan harcayabilecekler.

Visa’nın Mali İşler Müdürü Vasant Prabhu, CNBC ile görüşmesi sırasında şunları söyledi:

Değerler düşmüş olsa da kriptoya olan ilgi genel olarak zarar görmüyor. Şirket olarak kripto paranın değerinin ne olması gerektiği hakkında veya uzun vadede iyi bir şey olup olmadığı konusunda kesin bir görüşümüz yok. Biz sadece insanlar bir şeyler satın almak istedikleri sürece bunu kolaylaştırmak istiyoruz.

Visa ve FTX, Beklenmedik Bir İkili Olduklarının Farkındalar

FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, bu ortaklıktaki ironiyi kabul ediyor. Bitcoin gibi kripto paralar, ilk olarak bankalara ve aracılara ihtiyacı ortadan kaldırmak için tasarlanmıştı. Ancak bankalar ve diğer ödeme aracıları, kripto paralar ana akım haline geldikçe teknolojiyi benimsediler ve ödeme hacmini artırmaya yardımcı oldular.

Bu yüzden Bankman-Fried, kartlı ödemelerin bir varlık deposu olmanın ötesinde, pazarın büyümesinin anahtarı olduğunu düşünüyor. Gerçekleşecek Visa ortaklığı sayesinde birçok yatırımcının kripto paraları kabul etmeleri kolaylaşacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

CEEK VR (CEEK) Bazı Borsalarda Neden Listelenmiyor?

Scouthub Nedir?