içinde ,

Visa CEO’su Bitcoin İşlemlerini Destekleyeceklerini Açıkladı

Dünyada en büyük ödeme şirketlerinden biri olan Visa, Bitcoin alım satım işlemlerini destekleme planları olduğunu açıkladı. Visa CEO’su Al Kelly, Fortune’un “Leadership Next” başlıklı podcast yayınında yaptığı açıklamada Visa’nın kredi kartları ile BTC alım satımına yönelik izin verme planları olduğunu belirtti.

Kelly yaptığı açıklamada, iki planlarından bahsetti. İlk olarak Visa, Bitcoin cüzdanlarıyla beraber çalışarak Visa kimlik bilgileriyle BTC alım satımına izin vermeyi planlıyor. Sonrasında ise 70milyondan fazla şirkette BTC ödemelerinin desteklenerek artık daha yaygın kullanılabilir, geleneksel para birimine dönüştürmeyi düşünüyor. Kelly, podcast yayınında şu sözleri söyledi:

 

“Visa kimlik bilgileri kullanılarak Bitcoin satın alımlarına izin vermek için çalışıyoruz. Bazı Bitcoin cüzdanlarıyla yapılacak ortak çalışmayla Bitcoin’in geleneksel, yaygın para birimi haline gelmesine çabalayacağız.”

Kripto para birimlerinin yeni ödeme yöntemleri konusunda büyük potansiyel gösterdiğini söyleyen Kelly, stablecoinleri platforma entegre etmek için çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekledi. Visa CEO’su Kelly, kripto para birimlerinin geleceği konusunda herhangi bir tahminde bulunmak istemedi. Gelecekte kripto para birimlerinin bir ana akım olarak devam edip etmeyeceği konusunu şu an bilemeyeceğini sözlerine ekledi.

Visa son yıllarda kripto para birimleri ile çeşitli ortaklıklar üzerinde çalışma yapıyor. Geçtiğimiz ay, firma Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini Visa platformuna entegre etmesine yardımcı olacak bir pilot API oluşturmak için yerel bir neobank olan Boulevard ile ortaklık kurdu. Geçtiğimiz yıl ise Ethereum tabanlı U.S. Dollar Coin (USDC) ile ortaklık kurmuştu. Bu ortaklık ile beraber USDC işlemlerine yakın zamanda izin verileceği tahmin ediliyor.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Ethereum

Lider Altcoin Ethereum Bitcoin’i Geçebilir

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Talebi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde