in ,

Visa, BAE’de “Limitsiz” Kartını Piyasaya Sürdü!

Kripto para piyasasının olağan genişlemesi şirketlerin bu alana yönelik politika geliştirmesini de beraberinde getiriyor. Bu şirketlerden biri olan VISA, dijital varlıkları operasyonlarına dahil etmenin ve müşterilerine kripto ile ilgili hizmetler sunmanın yollarını arıyor. VISA, Birleşik Arap Emirlikleri’nde “bitcoinblack” adlı özel bir kripto kredi kartı kullanıma sunduğun açıkladı.

Basın açıklamasına göre, ilk olarak 2021 yılında piyasaya sürülen kart dünya çapında  10.000 üye ile sınırlı olmak üzere kullanılabiliyor. Bu özel kart sayesinde kripto paraların harcanabilir paraya dönüştürülmesine olanak tanınıyor. Kartı kullanmak isteyenler bitcoinblack web sitesi aracılığıyla talep edebilirler. 

Kart sahibinin kripto varlıkları güvence altına alınarak kullanıcıya Visa’nın kabul edildiği dünyanın her yerinde harcama limiti gibi premium avantajlar sunuluyor. Bununla birlikte özel SPND token’larında %10’a kadar geri ödemeler sunuyor.

 Bu özel kart, kullanıcılara lüks saatler, cüzdanlar, arabalar, özel malikaneye erişim ve daha fazlasını içeren bir çevrimiçi butik olan Haute Living Luxury Marketplace’ten çeşitli lüks ürünler için harcama yapma fırsatı sunuyor.

Bu gelişme hakkında açıklama yapan “bitcoinblack” CEO’su Prakash Chand şunları söyledi:

“Kriptonun inanılmaz zenginliğe sahip olduğunu biliyoruz. İnsanlar, kriptolarını kolayca harcamanın ve bunun için ödüllendirilmenin bir yolunu arıyorlardı. Bitcoinblack, Visa’nın kabul edildiği 140’tan fazla ülkede yüksek net değere sahip kullanıcılara, kriptolarını iş veya eğlence için kullanma fırsatı sunuyor.”

Kartı talep etmenin ve kullanmanın çok kolay olduğunu aktaran Bitcoinblack CEO’su, üyelerin  kriptolarını web uygulaması veya yakında çıkacak güvenli bitcoinblack cüzdan uygulaması aracılığıyla cüzdanlara yüklemenin yeterli olacağını söyledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Orta Afrika Cumhuriyeti, Sango Coin

Orta Afrika Cumhuriyeti, Resmi Dijital Para Birimi ‘Sango Coin’i Piyasaya Sürdü

Cardalonia (LONIA) Ön Satışına Nasıl Katılınır?