Visa, Avustralya’daki İlk Bitcoin Harcama Kartını Onaylayacak

Visa

Avustralyalılar, Visa tarafından onaylanan yeni bir banka kartıyla BTC ve diğer sanal varlıklarda temassız ödeme yapabilecekler. Küresel ödeme devi Visa, Avustralyalıların Bitcoin’lerini yerel mağazalarda ve eğlence mekanlarında harcamasına izin verecek fiziksel bir banka kartı verilmesini onayladı. Bu inovasyon, müşterilerin dijital varlıkları fiat paraya dönüştürmek yerine kripto ile doğrudan satın alma yapmalarını sağlayacak.

Avustralya’daki İlk BTC Harcama Kartı

Avustralya Mali İnceleme raporuna göre, Avustralyalılar yakında yerel “CryptoSpend” uygulaması tarafından oluşturulan yeni bir banka kartı aracılığıyla kripto para harcayabilecekler. Visa’nın hareketi bu hafta resmi olarak onaylaması bekleniyor.

Visa

Rapora göre, kart Eylül ayından itibaren piyasada olacak. Küresel yazılım teknolojisi sağlayıcısı Novatti Group tarafından çıkarılacak, New York lisanslı koruyucusu BitGo ise varlıkların korunmasından sorumlu olacak. Müşterilerin Bitcoin dışında Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi başka seçenekleri de olacak.

CryptoSpend’in kurucu ortağı ve COO’su Richard Voice, yenilikçi kartın kriptopara birimlerine artan ilgi gösterdikleri için müşteriler için faydalı olacağını belirtti:

“18 yaşındaki öğrencilerden 70 yaşındaki büyükannelere kadar değişen müşterilerimiz var. Bu durum her yaştan insanın kriptoyu günlük para birimi olarak kullanma konusundaki artan iştahını daha da vurguluyor.”

Visa

Visa, BTC’yi Dijital Altın Olarak Görüyor

Birkaç hafta önce, ödeme teknolojisi şirketi, kripto bağlantılı Visa kartlarına 1 milyar dolardan fazla harcandığını bildirdi. Şirket yetkilileri haberle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bu platformları kullanan on milyonlarca insan için kripto harcamanın en basit yollarından biri Visa kartı kullanmaktır. Dijital cüzdanların ve kripto platformlarının tamamen dijital para birimiyle ödeme ürünleri oluşturduğunu görüyoruz.”

Ek olarak, Nisan ayında, Visa’nın 2. Çeyrek 2021 kazanç çağrısı sırasında, bir kriptopara birimi ödeme sistemini mevcut altyapısına tam olarak entegre etmeye ilgi gösterdi. Visa CEO’su Alfred Kelly, şirketin Bitcoin ve diğer kripto varlıkları ‘dijital altın’ olarak gördüğünü bile belirtti.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin

Yaz Sezonunda Kriptopara Piyasasına Genel Bakış

Bitcoin

1.4 Milyar Dolarlık Grayscale GBTC Kilitlerinin Açılması Bitcoin’e Sert Darbe Vurabilir