in , ,

Vietnam, Kriptopara Benimsenmesinde Lider

Vietnam, kriptopara benimsenmesinde dünya lideri konumunda.

Temel Analiz

Yakın zamanda yapılan bir ankete göre, ankete katılanların %41’inin Bitcoin veya benzerlerini satın aldığını iddia eden Vietnam, kriptopara benimsenmesinde lider konumda.

Finder’ın 13 Ağustos 2021’de yayınlanan anketi.

ABD merkezli finansal danışmanlık şirketi Finder tarafından yapılan ankete göre, Vietnamlıların %20 Bitcoin satın aldıklarını söyledi. Raporda, “Eve para göndermek ve değişim ücretlerinden kaçınmak isteyen göçmenler için kriptopara seçeneği ile bu rakamlarda önemli bir rol oynamış olabilir” dedi.

Cointelegraph’a göre Vietnam, GSYİH’sı ile 53. en büyük ekonomiye sahip olmasına rağmen, 2020 yılında gerçekleşen Bitcoin kazançlarında 13. sırada yer aldı.

Finder’ın anketine göre, Endonezya ve Hindistan’daki katılımcıların yüzde 30’unun kriptopara satın aldığını iddia etmesiyle kriptoparaların benimsenmesi Asya kıtasında yükselişte. Malezya ve Filipinler’de bu oran sırasıyla %29 ve %28.

Bitcoin

Çalışma kapsamında her ülke için 1,160 ila 2,511 arasında katılımcı bulunuyordu. Statista’nın Şubat ayı verilerine göre, Vietnam, ankete katılan 74 ekonomi arasından kriptopara kullanımı açısından ikinci sırada yer alıyor.

Bitcoin ve diğer kriptopara birimleri Vietnam’da legal bir ödeme aracı olarak tanınmamaktadır. Vietnam Devlet Bankası, kriptopara birimlerine sahip olmanın, alım satım yapmanın ve kullanmanın riskli olduğu ve yasalarca korunmadığı konusunda uyardı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

TrustFi Network

TrustFi Network (TFI) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Üstad Splinter ile Huobi Temel Analiz Sohbet Saati