in

Verge (XVG) Halving’i Bugün Gerçekleşiyor: Verge Nedir?

Verge

Verge halving’i bugün gerçekleşiyor. En son geçtiğimiz ocak ayında 4,700,000’inci blokta halving’i gerçekleşen blokzinciri bugün bir yarılanma daha gerçekleştiriyor.

Bildiğiniz üzere halving, madencilerin blok başına aldığı ödülün yarıya inmesi anlamı taşıyor. Verge’in madencilik blok ödülü geçtiğimiz halving’de 200 XVG’den 100’e düşmüştü. Bu yarılanma ile 50 XVG’ye düşüş yaşayacak. Yeni halving’in 5,200,000’inci blokta gerçekleşmesi bekleniyor.

Verge

Verge Nedir?

Verge, Bitcoin blokzincirini daha hızlı ve verimli hale getirmeye çalışan merkeziyetsiz ve gizlilik odaklı bir blokzinciri olarak göze çarpıyor. Proje açık kaynaklı olarak çalışıyor ve kendini topluluk odaklı bir blokzinciri olarak tanımlıyor.  Bununla beraber projenin kodları Bitcoin kaynak koduna dayanıyor.

Son olarak Verge 2014 yılında, DogeCoinDark ismiyle piyasaya sürülmüştü. İsminin aksine, Dogecoin ile hiçbir ilgisi olmamasından ötürü blokzincirinin ismi 2016’da Verge olarak değiştirildi.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

LOCG

LOCG, MCW & Ferrum İle Ortaklaşa Yaptığı Staking Programını Başlatıyor

Yabancı Kripto Fenomenleri

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu?