in ,

Velas (VLX) Nedir?

Web3 ve blok zinciri teknolojisinden ilham alan Velas; şeffaf, topluluk odaklı ve merkeziyetsiz ürün ve hizmet ekosistemi oluşturmak için blok zincirinden ve diğer teknolojik yeniliklerden faydalanmaktadır.

İsviçre merkezli bir blok zinciri girişimi olan Velas, 75.000 tx/s’ye kadar işlem hızına çıkabilen yüksek güvenliğe sahip dünyanın en hızlı EVM blok zinciridir. İşlemler, ağ üzerine neredeyse anında işlenir. Velas ekosistemi, açık kaynaklı ürünlerin kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak için zincir üzerine inşa edilmiş merkeziyetsiz ürünlerden oluşmaktadır.

Velas, Diğerlerinden Nasıl Ayrışıyor?

  • EVM: Ethereum üzerine inşa edilen tüm akıllı sözleşmeleri ve dApp’leri destekler.
  • Anında ve Düşük Maliyetli İşlemler: Maliyetin çok daha altında ve verimli performans sağlar.
  • Velas Hesabı: Kullanıcıların güvenliğinden ödün vermeden blok zinciri uygulamalarıyla kullanımı kolay ara yüzü ile etkileşimi kolaylaştırmaktadır.
  • Erişim Yönetimi: Kullanıcıların birden fazla şifreleme yöntemi kullanarak IPFS’deki (InterPlanetary File System) dosyalara erişmelerine ve kontrol etmelerini sağlayan merkeziyetsiz bir yönetim sistemidir.

InterPlanetary File System: IPFS, verileri dağıtık bir dosya sisteminde depolamak ve paylaşmak için kullanılan bir protokoldür.

  • Velas Vault: Velas’ın, özel anahtarları saklamak için sunduğu bir çözüm. Bu, diğer blok zincirlerine (BTC, ETH, ERC-20, vb.) özgü varlıkların merkeziyetsiz saklama çözümleri gibi çeşitli kullanım alanları tanır.
  • Velas Cüzdanı: Stake etme için kullanıcıların sahip olmaları gereken bir cüzdan.
  • MicroApps: Velas, bünyesindeki kodların yalnızca zincir üzerinde değil, aynı zamanda kullanıcı ara yüzünde de saklandığı, platformlar arası merkeziyetsiz uygulamaları desteklemektedir.

Bu, diğer blok zincirlerine özgü varlıkların merkeziyetsiz saklama çözümleri gibi çeşitli kullanım durumlarına olanak tanır.

Velas Coin (VLX) Nereden Satın Alabilirim?

Velas coin, Velas ekosisteminde kulanılan yerel kripto paradır. Velas Coin (VLX) Uniswap, PancakeSwap gibi çeşitli merkeziyetsiz borsalardan satın alınabilir. Bunu yanında VLX, KuCoin ve Gate.io gibi merkezi borsalarda da mevcuttur. Bu yazı hazırlandığı esnada VLX’in fiyatı 0,046 dolardan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

MetaBeat (BEAT) Nedir? Nasıl Alınır?

MetaMask: BSC Ağı Eklemek