in ,

VeChain (VET) Nasıl Stake Edilir?

VeChain (VET)  token’larının nasıl stake edileceği hakkında sizler için bir rehber hazırladık.

Blok zincirinin düzgün çalışmasını etkileyen yerel kripto para biriminin fiyat spekülasyonunu minimum seviyeye indirmeyi amaçlayan VeChain iki token’lı bir model sunar. Böylelikle VeChain, kullanıcıların VET’e yatırım yapmasına ve VeThor (VTHO) token’larını kazanmasına olanak tanır. VTHO token’ları VeChain blok zincirindeki süreçleri güçlendirmek için kullanılır. VeChain’i stake etmek sahip olduğunuz kripto para birimi üzerinden gelir elde etmenin bir başka yoludur.

VeChain (VET) Nasıl Stake Edilir?

VeChain staking, kullanıcıların ödül kazanmak için VET token’larını kilitleyebilecekleri bir süreçtir. Kullanıcılar, VET stake etmek için önce resmi VeChain Cüzdan uygulamasını indirip yüklemelidir. VeChain iki resmi cüzdana sahiptir. İlk olarak Sync, masaüstünde kullanım kolaylığı sunarken resmi VeChainThor cüzdanı ise hem Android hem de iOS mobil cihazları için uygundur. Cep telefonunuza veya bilgisayarınıza indirebilir ve hızlı bir şekilde VTHO kazanmaya başlayabilirsiniz.

Adım 1: VeChain cüzdanınızı açın.

Adım 2: VET adresinizi kopyalayın.

Adım 3: VET adresinize bir kripto para borsası veya başka bir cüzdandan VET gönderin veya çekin.

Adım 4: Böylelikle, VET’i VeChainThor cüzdanınızda tutarak “stake” edip VTHO token’ları kazanabilirsiniz.

Kullanıcılar ne kadar süreliğine stake yapmak istediklerini seçebilirler. Ne kadar uzun süre stake ederseniz o oranda VTHO stake ödülü kazanırsınız.

 

Binance’de VeChain Nasıl Stake Edilir?

Adım 1 – Bir Binance hesabı açmak ve VeChain (VET) yatırmak için Binance web sitesine gidin ve “Kaydol” düğmesine tıklayın. E-posta adresinizi girin ve bir şifre oluşturun. Ardından Binance tarafından gönderilen onay e-postasındaki bağlantıya tıklayarak e-posta adresinizi onaylayın.

Adım 2 – Hesabınız oluşturulduktan sonra giriş yapın ve “Funds” sekmesine gidin. “Deposits” bölümünün altında “VET” i arayın ve “Para Yatır” düğmesine tıklayın. Para yatırma adresi ve QR kodu ile yeni bir sayfa açılacaktır. Cüzdanınızdan Binance hesabınıza VET göndermek için yatırma adresini kopyalayın veya QR kodunu tarayın.

Adım 3 – Yatırma işlemi blok zincirinde onaylandıktan sonra Binance web sitesindeki VET stake sayfasına gidin ve “Stake Now” düğmesine tıklayın.

Adım 4 – Binance hesabınıza giriş yapın ve “Stake” sayfasına gidin. Mevcut programlar listesinden “VeChain” stake programını seçin.

Adım 5 – Kaç tane VET’i stake etmek istediğinizi ve onları ne kadar süreyle tutmak istediğinizi seçin. İşleminizi onaylayın.

Vechain VET’inizi istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz ancak o noktaya kadar kazandığınız tüm ödülleri kaybedersiniz. Ancak gerekli minimum miktar, kilitlenme süresi vb. gibi VET’inizi stake etmeden önce stake etme programının ayrıntılarını okuyun.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Ethereum’un (ETH) Bir Sonraki Hedefi Neresi?

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 30 Kasım 2022