içinde

VeChain, UFC ile Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

VeChain Foundation, karma dövüş sanatları organizasyonu Ultimate Fighting Championship (UFC) ile yaklaşık 100 milyon dolar değerinde, beş yıllık bir pazarlama anlaşması imzaladığını açıkladı. 

Anlaşma, dijital ve sosyal medya kanalları için UFC canlı etkinliklerine ve içeriklerine çeşitli entegrasyonları içeriyor. Anlaşmanın hemen devreye alınması bekleniyor. VeChain markası, 11 Haziran Cumartesi günü Singapur’da düzenlenen bir UFC etkinliği sırasında görünmeye başlayacak. UFC, 700 milyona yakın hayranı ve 198 milyonluk sosyal medya takipçisi ile dünyanın önde gelen karma dövüş sanatları organizasyonudur. UFC, 170’den fazla ülkede yaklaşık 900 milyon haneye yayın yaparken, dünyanın en prestijli arenalarından bazılarında yılda 40’tan fazla etkinlik düzenliyor. 

VeChain, tedarik zinciri takibine önem veren, business odaklı bir layer 1 ekosistemidir. VeChain’in daha önceki ortaklıkları arasında Walmart, Bayer ve BMW Group gibi şirketler yer alıyor. UFC ile yapılan anlaşma haberinin VeChain fiyatında kayda değer bir yansıması olmadığını da belirtmekte fayda var. Yazı kaleme alındığı sırada son 24 saatlik periyotta VeChain %1.5 yükseliş kaydetti. 

VeChain kurucusu ve CEO’su Sunny Lu, “en fazla kurumsal olarak benimsenen layer 1 public blockchain olan VeChain’in, blockchain teknolojisinin sürdürülebilirlik gibi büyük küresel hedeflere ulaşmada farkındalığı artırmak için en hızlı büyüyen spor dalıyla güçlerini birleştirdiği tarihi bir andır. Bu anlaşma, UFC ile çok yıllı bir ilişkinin sadece başlangıcı ve gerçekten birlikte dünyayı değiştirmeyi dört gözle bekliyoruz” yorumunda bulundu. 

UFC’nin Global Ortaklıklardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Paul Asencio, “VeChain, blockchain teknolojisinde dünya çapında tanınan bir liderdir. Onları UFC resmi pazarlama ortağı olarak ağırlamaktan daha mutlu olamazdık. VeChain’i kamu ve özel sektörün karbon nötr hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz. Blockchain teknolojisinin çevreyi korumak amacıyla kullanılabileceğine dair olumlu bir mesajı teşvik etmede VeChain ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” açıklamasını yaptı. 

UFC, uzun bir süredir blockchain ve kripto şirketleriyle ortaklığa sahip bir spor organizasyonu olmasıyla dikkatleri üstüne çekiyor. Hatırlanacağı üzere, UFC’nin en büyük ortaklıklarından biri 175 milyon değerinde Crypto.com ile yaptığı anlaşma olmuştu. Crypto.com, Kasım 2021’de ilk UFC NFT koleksiyonunu yayınlamıştı. Bunun ardından UFC, NFT geliştiricisi Dapper Labs ile daha fazla lisanslı NFT yayınlamaya devam etti. Diğer taraftan geçtiğimiz Nisan ayında Crypto.com, UFC dövüşçülerine Bitcoin (BTC) ikramiyesi ödeyeceğini duyurmuştu. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Trust Wallet: Cüzdan Nasıl Silinir?

Bitcoin (BTC) İçin ABD Enflasyon Verileri Öncesinde Önemli Seviyeler!