içinde

Vasil Hard Fork’u Ne Zaman? Cardano Kurucusundan Yeni Açıklama

Cardano (ADA) blok zinciri kurucusu Charles Hoskinson, Vasil hard fork’unun programa uygun ilerlediğini belirtti. Cardano ve akıllı sözleşme platformu Plutus, 29 Haziran’da yapılması planlanan Vasil hard fork’u blok zincirine önemli güncellemeleri de beraberinde getirecek. Bunun yanında, IOHK, test ağının mayıs ayının sonunda başlayabileceğini ima etti.

Hoskinson, yaklaşmakta olan Vasil hard fork’unun “Cardano’ya büyük bir performans artışı” ve akıllı sözleşme özellikleri sağlayabileceğine dair olumlu beklentileri dile getirdi.

Yaklaşan Vasil hard fork’u dört farklı CIP sunacak: IOHK tarafından paylaşıldığı gibi CIP-31 (Reference Inputs), CIP-32 (Inline Datumsr), CIP-33 (Reference Scripts) ve CIP-40 (Collateral Outputs).

IOHK, haftalık geliştirme güncellemesinde, haziran ayındaki Vasil Hard Fork’u için herkesin elinden geldiğini yaptığını vurguluyor.

Test ve sorun çözme iş akışlarına odaklanan UTXO HD entegrasyonu üzerinde de çalışmalar başladı. Cardano, sekiz IOG düğümünü P2P test ağına yeniden yerleştirdiğini ve test ağı performansını değerlendirmek ve geri bildirimleri paylaşmak için önceden kayıtlı 51 SPO’yu eklediğini belirtti.

Hafta boyunca Cardano, adlandırılmamış yerel token’ların görüntülenme sorununu düzelten ve Windows geliştirme ortamı için destek ekleyen, ayrıca Windows’ta Ledger Nano S için eşleştirme sorununu düzelten Daedalus cüzdanı Daedalus 4.10.0’ın yeni bir sürümünü açıkladı. Aynı hafta, Hydra ekibi 0.5.0 sürümünü dağıttı.

Bununla birlikte IOHK ayrıca bir grafikte ağ büyümesine ilişkin istatistikleri paylaştı. Şu anda, Cardano üzerinde 937 proje yer alıyor (eski sayı 925). Cardano’da son zamanlarda seksen dört proje piyasaya sürülürken, NFT projelerinin sayısı 5.549’a ulaştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bitcoin (BTC) Haftaya Düşüşle Başladı I Güncel Fiyat Analizi

44 Ülke, Bitcoin İçin El Salvador’da Bir Araya Geliyor!