in ,

Vasil Hard Fork’u İleri Bir Tarihe Ertelendi! Yeni Tarih Ne Zaman?

Cardano blok zincirinde 29 Haziran Çarşamba günü gerçekleşmesi beklenen Vasil Hard Fork’u 1 ay sonraya ertelendi. Erteleme nedeni ise ağda tecrübe edilen sorunlar (bug’lar).

Cardano ağının geliştirici ekibi Input Output Global (IOG) tarafından yayınlanan bir blog yazısına göre, geçtiğimiz cuma günü yapılan değerlendirme sırasında fark edilen hatalar nedeniyle Vasil Hard Fork’unun (yükseltmesinin) gelecek aya ertelenmesine karar verildi. Değerlendirme sırasında toplam 7 hata keşfedildi.

Hatalar her ne kadar ciddi olmasa da Input Output Global ekibi risk almamak adına Vasil Hard Fork’unun planlandığı tarihte yapılmamasına karar verdi.

Hatalar giderildiğinde ve kripto borsaları gerekli entegrasyonu tamamladığında Vasil Hard Fork’unun mainnet’ine geçilmesi planlanıyor. Bunun da temmuz ayının sonuna tekabül edeceği düşünülüyor.

“Bugün, IOG ve Cardano Vakfı, haziran ayının sonunda test ağının hard fork’u için yeni bir hedef tarih üzerinde anlaştılar. Sorunlar giderildiğinde, borsaların ve SPO’ların gerekli entegrasyon ve test çalışmalarını gerçekleştirmesi için dört hafta süre tanıyacağız. Bu nedenle, Cardano mainnet’inin fork’u için öngörülen tarih Temmuz ayının son haftasıdır.”

Vasil hard fork’unun 4 haftalık bir aradan sonra temmuz ayının sonunda kullanıma sunulması bekleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

SNX

Synthetix (SNX), %100 Artış Yaşadı! Artış Devam Edecek mi?

Cloudflare Kesintisi Hakkında Resmi Açıklama Yapıldı