in ,

Valencia CF Fan Token (VCF) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. İspanyol futbol takımlarından Valencia’nın fan tokenini inceliyoruz.

18 Mart 1919’da kurulan Valencia Futbol Kulübü yönetiminin Socios platformu ile kurduğu iş birliği sonrası piyasaya sürülen VCF token, tüm fan tokenler gibi kulüp ile taraftar arasındaki bağı kuvvetlendirmeyi vadeder. Taraftarlar, kulüp üzerinde daha fazla söz hakkına sahip olurken, kulüpler de yatırım kanalı olarak fayda sağlar. Chiliz altyapısı ile çalışan VCF fan token, 18 Haziran 2021 tarihinde piyasaya sürüldü. 

VCF fan tokenin taraftarlara sunduğu avantajlardan bazıları şöyle sıralanabilir: 

  • VCF fan token stake ederek NFT ödülleri elde etmek,
  • Mestalla stadyumunu gezme ve özel izin gerektiren alanlarda bulunma hakkı, 
  • Sezon boyunca uygulamaya özel anketler ve oy kullanma hakkı, 
  • La Liga maçlarına ücretsiz bilet kazanma şansı, 
  • Lisanslı kulüp ürünlerinden indirimleri olarak yararlanma fırsatı gibi birçok avantaj sağlıyor. 

VCF fan tokenin kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • VCF fan tokeni kullanabileceğiniz Socios platformunda sahip olduğunuz token kadar oy kullanma ve ödül toplama avantajı elde edersiniz
  • Socios platformunda bulunan ödül avı sayesinde yalnızca giriş yaparak etrafınızda bulunan ödül tokenleri toplayabilir ve daha fazla VCF fan token sahibi olabilirsiniz
  • Tüm bunların dışında Valencia futbol takımının performansı, taraftar durumu, yeni transferler, token işlemleri ve daha pek çok konuda platformun sohbet ortamından faydalanabilirsiniz. 

VCF Fan Token İstatistikleri

Toplam arzı 10 milyon olan VCF fan tokenin dolaşımdaki arzı ise 2 milyon 537 bin 438’dir. VCF, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 4.93 dolar seviyesini 10 Nisan 2022’de görürken, en düşük fiyat olan 0.6861 dolar seviyesini ise 10 Kasım 2022’de görmüştür. 

VCF Nasıl Alınır? 

VCF nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. VCF token almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu taraftar tokeni listeleyen borsalara kayıt olmalıdır. MEXC, Paribu ve DigiFinex gibi kripto varlık alım satım platformlarında listelenen varlığı yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. Bununla birlikte, Google Play Store ya da App Store üzerinden Socios platformunun mobil uygulaması indirilerek de kolaylıkla VCF fan token alınabilir. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Geri Çekilmeye Devam Edecek mi?

Rocket Pool (RPL) Nedir? Nasıl Alınır?