içinde , ,

Vadeli İşlemlerde En Çok İşlem Gören Coin’ler I 05.04.2022

Son 24 saatte vadeli işlemler piyasasında en çok hacim yapan Ethereum (ETH), Waves (WAVES), Solana (SOL) ve Stepn (GMT) teknik analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Ethereum (ETH)

Son 24 saat içerisinde 21 milyar dolar civarında bir vadeli işlem hacmi yakalayan Ethereum (ETH) 3320 dolar direncinin kırılımı ile 3667 dolar direncine doğru hareket ediyor. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 3470 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, küçük geri çekilmeler de göze çarpıyor.

Ethereum (ETH)

Bu geri çekilmelerin devam etmesi halinde 1 saatlik grafiklerde 3398 dolar seviyelerindeki EMA50 göstergesini test edebilir. EMA50 kırılımı halinde ise 3320 dolar desteği tekrardan ziyaret edilebilir. EMA50 üzerinden güç toplayarak yükselişlerini sürdürmeye devam edecek olur ise 3667 dolar direncine ulaşabilir. Bu direncin kırılımı 3860-3980 dolar bölgesindeki majör dirence kadar yükseliş trendini sürdürmesine yardımcı olabilir.

Waves (WAVES)

Gerçekleştirdiği ATH sonrasında manipülasyon haberleri ile sert bir düşüş yaşayan Waves (WAVES), 33.540 desteğine kadar geriledi. Bu destek seviyesi üzerinde yatay hareketler ile fiyatlanmaya devam ederken, yukarı yönlü ivmenin tekrar kazanılması halinde 41.720 dolar ara direncine kadar bir tepki yükselişi izleyebiliriz.

Waves (WAVES)

Dün yaşanan düşüşler sonrası oluşturduğu düşüş trendi ile birlikte bu yazının hazırlandığı saatlerde %48.85 long pozisyon oranına karşılık %51.21 oranında short pozisyonlar ağırlık kazanmış görünüyor. 33.450 dolar desteğinin kaybedilmesi halinde kısa vadede 31.410 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

Stepn (GMT)

Son günlerin en çok konuşulan cinlerinden biri olan Stepn (GMT), 3.690B dolar ile son 24 saatlik süreçte en hacimli vadeli işlemler coini olarak üst sıralarda bulunuyor. 3.12950 dolar seviyelerindeki zirvesinden sonra bir düzeltme sürecine girerken oluşturduğu kanal yapısı içerisinde hareketlerini sürdürüyor.

Stepn (GMT)

2.12175 dolar seviyelerindeki destek üzerinde düşüşlerine ara vermiş görünen Stepn (GMT), kanal direncini tekrardan test etmesine rağmen kırılımında başarısız oldu. Düşüşlerin devam etmesi ve 2.12175 desteğinin kırılması halinde 1.84100 seviyelerinde destek bulabilir. Kanal direncinin tekrardan test edilerek kırılımının gerçekleşmesi halinde ise 2.64550 seviyelerindeki direnci test ederek yeni bir yükseliş trendi için hazırlık yapabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

NFT Kavramının Temelleri

Meme Coin Dünyasında Neler Oluyor?