içinde ,

Uzun zamandır Beklenen Ethereum Merge Nihayet Gerçekleşmek Üzere

Ethereum

Ethereum beş yıllık bekleyişin ardından Merge için hazır. Geçişin, bir sonraki kripto rallisini etkileyebileceğine dair varsayımlar da mevcut.

Evan Van Ness’e göre uzun zamandır beklenen Ethereum Merge 19 Eylül’de gerçekleşecek. Ness, bu açıklamayı 14 Temmuz’da attığı bir tweet ile yaptı ve Ethereum Merge’nin eylül başındaki Bellatrix güncellemesinden sonra gerçekleşeceğini ve bunun da proof-of-work konsensüsünü artık geri planda bırakacağını belirtti.

Ethereum Merge Eylül Ortası için Planlanıyor

Ness’in Twitter hesabına yüklediği programa göre Ethereum’un yaklaşan Merge dışında bir dizi testnet başlatması da bekleniyor. Goerli/Prater istemci sürümlerinin bu ayın 27’sinde ya da 28’inde yayınlanması bekleniyor. Kısa bir süre sonra 8 Ağustos’ta Prater Bellatrix ve ardından aynı ayın 11’inde Goerli Merge gerçekleşecek.

Ethereum Merge, blockchain için oldukça önemli bir olaydır. Ağı eski proof-of-work algoritmasından proof-of-stake algoritmasına yükseltecektir. Ayrıca bu yükseltme, yeni konsensüs katmanı olan Beacon Chain ile blockchain’in mevcut yürütme katmanı arasındaki ilişkiyi de göstermektedir.

Yeni Ethereum’un yeni sürümü, yoğun madenciliği ortadan kaldırarak madencilik gücü sorununu ele alacak. Buna ek olarak ağ, stake edilmiş ETH kullanılarak daha güvenli hale getirilecektir.

Proof-of-stake, dağıtılmış mutabakat yoluyla işlemleri doğrulamanın başka bir yoludur. Peercoin, 2011 yılında proof-of-stake kullanan ilk dijital para birimiydi. Ethereum Merge de madenciliği çevre dostu hale getirmenin yanı sıra ölçeklenebilirliği ve sürdürülebilirliği de artıracaktır.

Başarılı bir Ethereum Merge’nin kripto piyasasını olumlu yönde etkileyebileceğine dair spekülasyonlar şu an için devam ediyor. Piyasa beş yıldır bu güncellemeyi bekliyor. Başarılı olması halinde, bir ralliye neden olabilir.

Ethereum’un Merge Öncesi Artan Girişleri

Ethereum Merge haberinden haftalar önce kurumsal yatırımcıların ilgisi artmaya başlamıştı. Yatırım ürünleri yılın başlarında güçlü çıkışlar kaydettikten uzun zaman sonra girişler görüldü. Ocak ayından bu yana Ethereum da diğer kripto paralar gibi ciddi fiyat düzeltmeleriyle karşılaştı. Tüm kripto piyasası baskı altında kaldı ve birçok dijital varlık değerlerinin önemli bir bölümünü kaybetti. Yılın başından bu yana Ethereum’un fiyatı yüzde 70’ten fazla düştü.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba, En Çok Satın Alınan Varlıklardan Biri Olarak Geri Dönüyor!

Dolar Endeksi (DXY) Zirveyi Gördü mü?