in ,

Uzun Vadeli Bitcoin (BTC) Fiyatı Çalışması

Bir önceki Bitcoin (BTC) uzun vadeli çalışmam (8 Nisan tarihli paylaşım-Wycoff prensibi) hedefine ulaştığından dolayı, bu hedef bölgesinden yeni bir analiz çalışması gerçekleştirdim.

14 Nisan 2021 tarihinde 64.800 seviyelerinde yeni bir zirve yapan Bitcoin, bu zirveden sonra bir düşüş trendine girdi ve Mayıs ayının ilk iki haftası içerisinde, piyasadaki çoğu analist tarafından da sürekli dile getirilen 59.500 direnci defalarca test edilmesine rağmen bir türlü kırılamadı.

Bitcoin

Bu direncin kırılamaması ile son olarak 10 Mayıs 2021 tarihinde başlayan düşüş hareketleri birkaç gün içerisinde ciddi kayıplar yaşanmasına sebep oldu. Bu tarihten sonra gelen düşüşler, piyasa için negatif hava oluşturacak haberlerin yayınlanması ve panik satışları ile yine Mayıs ayının üçüncü haftası itibariyle hem bir önceki çalışmamın hedef bölgesine hem de sürekli dile getirdiğim Ekim 2020’den gelen yükselen trend desteğine kadar gerilememizi sağladı. Peki, Ekim ayından itibaren gelen bir trendi neden bu kadar çok önemsedik?

Bitcoin

Çünkü hem ATH sürecinin başlaması hem de 19.800 seviyelerinde bulunan ATH direncinin kırılması bu yükseliş trendi üzerinde oluştu. Bugüne gelecek olursak, günlük grafiklerde son yaşanan zirveyi oluşturan trend ve yine bu seviyelerden itibaren başlayan düşüş trendi baz alındığında, bu bölgede oluşan bir Wolfe formasyonuna denk geliyoruz. Son zirveyi başlatan trend başlangıcı ile bu zirveden gelen düşüşün, yani 1 numaralı seviyeden 2 numaralı seviyeye çekilecek bir Fibonacci düzeltme aracı vasıtasıyla 1.272 Fibonacci seviyesinde 3 numaralı dalganın sonlandığını görüyoruz.

Bitcoin

Sonrasında 2 numaralı seviyeden 3 numaralı seviyeye çekeceğimiz bir Fibonacci düzeltme aracı ile 5 numaralı dalganın 1.618 seviyelerinde tamamlandığını görüyoruz. Üstelik bu çalışmayı henüz tamamlanmamış bir alçalan kama formasyonu ile de destekleyebiliriz. Wolfe formasyonunun kuralları gereği 1 numaralı seviye ile 4 numaralı seviyenin birleşiminden oluşan trend çizgisine fiyat hareketinin temas edeceği yönünde bir hedef oluşturabiliriz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Dijital Para

Kore Bankası Dijital Para Birimi Geliştirmek İçin Düğmeye Bastı

Kripto Yasası

Türkiye, Bölgesinde Yeni Bir Kriptopara Gücü Olabilir mi?