in ,

Uzman Görüşü: Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu Yakın!

BTC Boğa Koşusu

BTC

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, TradFi (geleneksel finans) kurumlarına ait USDC’nin kripto para borsalarına yönelişinin bir sonraki Bitcoin parabolik boğa koşusunu ateşleyebileceğini belirtiyor.

Ki Young Ju açıklamasında bir sonraki Bitcoin (BTC) parabolik boğa koşusunun alameti olabilecek yeni bir göstergeye dikkat çekiyor. Bu gösterge stablecoin’ler ve kripto para borsaları arasında bir ilişki kuruyor. Konuyu bir Twitter paylaşımıyla açıklayan tecrübeli analist Ju, BTC boğa koşusunun dolar sabitli stablecoin USD coin’in (USDC) yüksek hacimle kripto para borsalarına yönelmesi durumunda başlayabileceğini savlıyor.

Ju’nun dikkat çektiği verilere göre yatırımcılar USDC’nin dolaşımdaki arzının %94’ünü kripto para borsaları dışında değerlendiriyor. Bu arz da büyük oranda BlackRock, Fidelity ve Goldman Sachs gibi geleneksel finans kurumlarından kaynaklanıyor. Ju, kurum müşterileri USDC’nin dağıtılması emrini verirse borsa dışı token’ların piyasaya yayılacağını ve boğa koşusunu ateşleyeceğini belirtiyor. Takip eden twitter paylaşımında ise kurumsal yatırımcının gözdesi USDC aksine, BUSD ve USDT gibi “kripto-yerlisi stablecoin’lerin” kripto para borsalarına yönelmeye devam ettiğini vurguluyor.

BUSD ve Tether stablecoin verileri kayda değer görünüyor. Ayı piyasasına rağmen Binance USD (BUSD), arzın %70’i ile kripto para borsalarında çarpıcı biçimde artıyor. Bu durum kripto-yerlilerinin bazı coin’leri elde topladığına dair bir işaret verir nitelikte. Diğer yandan, Tether (USDT) ise borsalardaki arzın %25’ine sahip durumda.

İyimserlik Sebebi “On-chain” Bitcoin Faaliyetleri

CryptoQuant CEO’su Ju yaptığı açıklamada, yatırımcıların devam eden birikimlerine ve piyasada düşüş beklentilerine değiniyor. Ayrıca, eski BTC’lerin mevcut piyasa değerinin %74’ünü oluşturduğunun altını çiziyor.

Boğa, Bitcoin

Bununla birlikte, yatırımcı güvenini destekleyen başka ölçütler de bulunuyor. Bunlardan biri olan BTC hash rate, ağ güvenliğini sağlamak adına tahsis edilen hesaplama güç miktarı ölçüsüdür. Bununla birlikte, YCharts’ın verilerine göre bu oran, son 12 ayda %90’ın üzerinde artmış görünüyor. Bu veriler altında, uzman görüşü BTC’nin boğa koşusuna yakın olduğuna işaret ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

H. Yener Erköse tarafından yazıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nden mezun oldum. İngilizce ve Almanca dillerine hakimim. Uzun yıllar çeşitli üniversitelerde sosyoloji ve tarih alanında dersler verdikten sonra blokzincir teknolojisini öğrenmeye ve kendimi bu alanda geliştirmeye karar verdim.

Sweatcoin Projesinde Son Gelişmeler

Cardano Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler!