in ,

Üstad Splinter’ın Seçtiği 2023 Yılının Yenilikçi Projeleri

Bu yazımızda, Üstad Splinter’ın seçtiği 2023 yılının yenilikçi projelerini kaleme alacağız.

Tenet (TENET)

Tenet Protocol, LSD’lere (Liquid Staking Derivatives) ek likidite ve verim fırsatları sunmayı amaçlayan ve kullanıcıların varlıklarını ağ üzerinde stake etmesine olanak tanıyan bir layer-1 projesidir.

DeFi dünyasında merkeziyetsiz finansal işlemler için çözüm üreten Tenet Protocol, zincirler ve platformlar arası bir araç seti oluşturarak kendini geliştirmeyi hedefliyor.

Ankr, Cosmos, Kadena ve Blockdaemon’un çekirdek ekip üyeleri tarafıdan kurulan Tenet, LP token havuzlarının algoritmalarının optimizasyonu yoluyla madencilik ödüllerinin adil bir şekilde dağıtılmasını sağlar.

Likidite sağlayıcıları için ek özellikler sağlayan Tenet, likidite musluğu ve likidite havuzu kombinasyonu sayesinde daha adil ve verimli teşvikler sunar.

Bu da ilginizi çekebilir: Tenet Projesini Öne Çıkaran Özellik

TomiNet (TOMI)

TomiNet, web’in temel yapı taşlarını alıp bunları yönetim, kripto para birimi, kimlik ve gizlilik katmanlarıyla birleştirerek kullanıcıların doğrudan demokratik DAO aracılığıyla web’in yöneticileri olmalarını sağlayan bir Web3 projesidir.

TomiNet, yüksek performanslı bilgi işlem teknolojisi, çok zincirli bir cüzdan ve benzersiz bir tarayıcı kullanarak, dijital varlıkları ve bulut hizmetlerini dağıtarak Web3 projelerinin tamamen merkeziyetsiz hale gelmesi için altyapı ve ifade özgürlüğü sağlar.

Yatırımcıları arasında DWF Labs ve Ticker Labs gibi önemli yatırım şirketlerinin yer aldığı TomiNet’in avantajları arasında tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahip olması, kendini özgürce ifade etme yeteneği ve kullanıcıların ağı doğrudan yönetme yeteneği yer alır.

Tomi, dijital varlıkları ve bulut hizmetlerini dağıtmak, ifade özgürlüğünü sağlamak ve Web3 projelerinin tamamen dağıtılması için altyapı sağlamak adına bir dizi araç sağlar. Ek olaraki Tomi’nin token ekonomisi, ekosistemin uzun vadeli sürdürülebilirliğini sağlamayı ve kullanıcıları çekmeyi hedefler.

Bu da ilginizi çekebilir: TomiNet (TOMI) Nedir? Nasıl Alınır?

Mantle Network (MNT)

Mantle, bir DAO tarafından geliştirilen ve finanse edilen Ethereum ağındaki ilk Layer-2 ölçeklendirme çözümüdür.

Mantle, kripto para geliştiricilerini desteklemek için ByBit tarafından başlatılan BitDAO’nun bir ürünüdür. Optimistic Rollup teknolojisini kullanan Mantle, Ethereum ağına kıyasla çok daha düşük ücretlerle verimli işlemler gerçekleştirilebilmesine imkan tanır.

Yatırımcıları arasında Pantera Capital, Dragonfly Capital, Peter Thiel ve Founders Fund gibi önemli yatırım şirketleri ve bireylerin bulunduğu Mantle, BitDAO’nun tokeni olan BIT tarafından destekleniyor. Proje, ağ üzerindeki gas ücretleri için BIT token kullanıyor.

Mantle, kullanıcıların heyecan verici Web3 uygulamalarını denemesine ve geliştiricilerin akıllı sözleşmeleri verimli, düşük ücretli bir ortamda dağıtmasına olanak sağlıyor.

Bu da ilginizi çekebilir: Mantle Network Nedir?

Onomy Protocol (NOM)

Yenilikçi ve sürekli değişen yapısıyla kripto ekosistemi, bünyesinde çeşitli projelere ev sahipliği yapıyor. Bu projelerden biri olan Onomy Protocol, geleneksel finans sistemini merkeziyetsiz finans ile birleştirmek için gerekli olan altyapıyı sunma misyonuyla hareket ediyor.

Onomy Protocol, Forex ve merkeziyetsiz finansı birleştirmek için inşa edilen birlikte çalışabilirlik temelli bir Layer-1 ekosistemidir. Merkeziyetsiz yapısıyla dikkat çeken Onomy, piyasada etkin bir şekilde çalışabilmek için dört sütunlu bir üzerinde tasarlanmıştır.

Bu da ilginizi çekebilir: Onomy Protocol Nedir?

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Litecoin Halving (Yarılanma) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri