Üstad Splinter’ın Pendle Analizi

Topluluğumuzun tecrübeli temel analisti Üstad Splinter, piyasaya dair incelemelerini bizlerle paylaştı. Bu yazıda, Pendle varlığına dair bilgi edinmek isteyen okuyucularımız için detayları sizlerle paylaşacağız.

Pendle DeFi verimliliğine odaklı bir protokol. 258 milyon arzın 234 milyonu dolaşımda, yani token kilit açılımı vesting vs sıkıntısız. Marketcap 140 milyon dolar. 26 milyon dolarlık coin stake edilmiş. tvl yani protokoldeki kilitli değer 138 milyon dolar. Bu değer çoğu Layer-1’deki TVL’den yüksek bu arada, yani Pendle ayıda bile gayet başarılı bir protokol bu yönden.

Aynı görevi üstlenen rakip protokollerle kıyasladığımızda dördüncü sırada. Son dönemlerde güzel bir haberi geldi, Binance Labs yatırım yaptı. Tüm parametrelere bakarsak, defilere akan para arttıkça, Pendle TVL’si yükselecek ve bu fiyata olumlu yansıyacaktır.

Pendle verimlilik odaklı bir protokol ve geliştirmelere çok açık, Liquid Staking protokolleriyle de likidite ilişkisi var. En son Origin Protocol ekibi desteğiyle Oeth de Pendle’da kendisine yer buldu. Lsd protokolleriyle yakın ilişkisi, tvl bakımından epey fayda sağlayacaktır. Binance listeli DeFi’lerde dikkat edilmesi gereken bir proje kısacası Pendle.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Binance Research, Aylık Piyasa Raporunu Paylaştı

Aptos

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler