in ,

Üstad Splinter’ın Boğa Piyasası Öngörüleri

Bu yazımızda, Üstad Splinter’ın boğa piyasası öngörülerini kaleme alacağız.

Injective (INJ) projesinin büyük avantajı DeFi odaklı bir Layer-1 olması ve çok sağlam bir ekosistemi bulunuyor.

DeFi’leri mainnet’e geçtikçe ve TVL arttıkça yükselişe geçecektir. Projenin burn (yakım) mekanizması olması da çok iyi. Bu sebeple boğada 40x-50x çok zor değil.

Kaspa (KAS), zaten teknolojik olarak apayrı bir boyutta. Özellikle 2024 sonlarından itibaren dolaşımdaki coin yüzdesi iyice artacak. Hashrate zaten epey yüksek. KAS çin 50x potansiyeli var diyebiliriz.

Kriptopara

Aptos (APT), Layer-1 projeleri içinde teknik altyapısı ve globaldeki iş ağı ile sıyrılıyor. Şu an TVL çok düşük seviyede, vesting takvimi 2024 için zorlayıcı, her geçen gün dolaşıma yeni coin’ler girdikçe boğadaki vesting baskısı azalacaktır.

APT’yi 40-50x yapabilecek bir proje olarak yorumlayabiliriz. Solana’nın (SOL) geçmişteki benzer çıkışını yapabilir.

Arbitrum (ARB) şu an Layer-2 dünyasının yıldızı. TVL’si çok iyi ancak token’ı daha çok DAO odaklı ve işlevsel değil. 2024 vesting takvimi de sert ancak ben önümüzdeki süreçte ARB token’a daha fazla işlev ve yeni tokenomi öngörüyorum.

Sui (SUI), iş ve topluluk olarak Aptos’un epey gerisinde, bu yüzden APT’yi tercih ederim. Ancak APT’nin parabolik yükselişi ile aynı potansiyele yakın olduğu için o yükselişten faydalanabilir.

MAV, CYBER, ARKM gibi analytics projeleri de boğada ciddi yükseliş gösterecektir zira kullanıcı sayıları çok sert artabilir. Ancak bu projelerde dolaşım çok az olduğu için 2024 ortası ve sonlarında bunlara yatırım yapmak daha mantıklı gibi.

LINK başlı başına bir efsane zaten, boğadaki yükselişi ile diğer oracle projeleri de epey değerlenecektir.

FET ve AGIX de boğada 50x potansiyeline sahip zira yapay zeka trendi geçici bir trend değil. Eski boğada nasıl SAND ve MANA gibi metaverse’ler diğer lowcap metaverse’leri uçurduysa, FET ve AGIX için parabolik yükseliş, diğer AI projelerinin uçmasını sağlar.

RNDR da boğada çok iş yapar zira GPU kullanımına odaklı çok fazla proje yok.

FLOKI memecoin’lerden en güçlü topluluğa sahip, o da boğada iş yapabilecek memecoin’lerden olur gibi.

DYDX ve WOO gibi merkeziyetsiz borsalarda merkezi borsaların eski gücünde olmaması sebebiyle ve revenue sharing  gibi inovatif kullanım alanlarıyla parabolik yükselişler yaşayabilirler.

DeFi’siz boğa olmaz. Bu yüzden AAVE ve MKR gibi sağlam işletme gelirli DeFi’lerin de çok değerleneceğini söyleyebiliriz. Bu yüzden boğa sepetinde mutlaka DeFi ve DEX token’ları da olmalı.

kripto

Web3 coin’lerine gelirsek MASK, GTC ve FLUX’un geleceği çok parlak, onlardan da en az biri boğa sepetinde olmalı.

Galxe (GAL) SocialFi ve NFT alanında oldukça iyi, o da boğa sepetinde değerlendirilebilir.

Eski coin’lere gelirsek Solana da hala topluluk oldukça güçlü, boğada 20-25 x neden yapmasın?

AVAX, Layer-1 alanında çok fazla rakip içinde aradan sıyrılır mı? Açıkçası bunu çok kolay görmüyorum. Ancak subnet altyapısı ile oyunları, RWA vizyonu ile RWA’ları çekerse neden güzel bir hareket yapmasın?

CHZ de eski boğada çok değerlenmişti ancak fan token hype şu an yok. CHZ de topluluğunu efektif kullanırsa boğada güldürebilir.

Bunun dışında özellikle 2023-24 yılında piyasaya çıkmış ve sosyal medyada konuşulan gem projelerden de güzel hareketler beklemek mümkün. Bu konuşulan projelerin çoğu çok erken aşamada ve teknik açıdan çok şeffaf değiller ancak market bunu değil FOMO’yu fiyatlar her zaman. Kripto piyasasında beklenti fiyatlanır. Boğa sezonuna en az 15-20 projeyle girmek mantıklı görünmekte.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Binance Polygon’a USDC Desteği Ekliyor