in ,

Üstad Splinter: Top 50 İçinde Hangi Coinler Öne Çıkacak

Bu yazımızda, Üstad Splinter’ın top 50 kripto para birimi arasında öne çıkacağını düşündüğü coin’leri kaleme alacağız. 

Üstad Splinter, Top 50 arasında hangi projelerin daha fazla ön plana çıkacağını, hangilerine odaklanmamız gerektiğini sırasıyla ve nedenleriyle yazdı. 

Solana (SOL): Solana’daki yükseliş tesadüf değil. Ekosistemdeki DeFi ve DEX’lerdeki hacim ciddi oranda artış gösterdi. NFT ve gaming projeleri de hareketlendi.

Chainlink (LINK): Artık kripto para ekosistemi dışında da çok büyük bir iş ağına sahip olan LINK, yeni staking sistemiyle de balinaların gözdesi olacak güce sahip. Chainlink aynı zamanda balina sadakati yüksek olan coin’lerden.

Cosmos (ATOM): Çok büyük bir ekosistem olan Cosmos’un en majör coin’lerinden biri ATOM halving ile birlikte token enflasyonu düzenlenecek. Ekosistemde çok kaliteli projeler var, bunların hype’i ATOM’a da yarayacaktır.

Kaspa (KAS): KAS’ı ayıran teknik özellikler benzersiz. BlockDAG teknolojisi ve ölçeklenebilirlik sorununa çözümü dikkat çekiyor. Bunun dışında KAS holder’larının cüzdan hareketi ile anlıyoruz ki; holder’ları çok sadık ve akümüle eden cüzdanlar çoğalıyor.

Aptos (APT): Yeni bir layer1 ağı olan Aptos entegrasyonlarını arttırıyor. Yazılımcı dostu programlama dili ve başarılı iş ağı kurgusu, CAKE vs gibi sağlam merkeziyetsiz borsalara entegrasyonu, topluluğunun giderek gelişmesi ile 2024’te adından sık söz ettirecek.

Injective (INJ): DeFi odaklı layer1 ağı, özellikle stake edilen coin miktarı, deflasyonist yapısı, başarılı iş kurgusu, mainnet’e geçen DeFil’erinin artışı ve topluluk sadakati ile çok dikkat çekiyor.

Optimism (OP): Layer2 ağı olarak başlayan OP yoluna Superchain olarak devam ediyor. Özellikle BNB ile işbirliği opBNB ile büyük bir backeri arkasına almış durumda.

Arbitrum (ARB): En geniş TVL’si olan layer2 ağı ARB, staking özelliği ve cazip Apr ile balina ilgisini çekmeyi başardı. Offchain Labs arkasındaki isim, topluluk olarak en geniş layer2 ağı.

AAVE ve MAKER ikisi de başarılı DeFi protokolleri ve yüksek işletme geliri, sağlam likidite havuzları, RWA konusunda vizyonerlikleri ile boğada en çok konuşulan majör DeFi’ler.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

BTC

Black Friday Bitcoin (BTC) Fiyatını Nasıl Etkiler?