in

Üstad Splinter ile Huobi Temel Analiz Sohbet Saati

Topluluğumuzun tecrübeli temel analisti Üstad Splinter, 23 Kasım Salı 12:00-13:00 saatleri arasında KoinSaati Telegram grubunda piyasa analizlerini bizlerle paylaştı. Bu yazıda temel analiz konusunda bilgi edinmek isteyen, etkinliği kaçıran ya da önemli noktaları tekrar okumak isteyen okuyucularımız için etkinlikte konuşulanları sizlerle paylaşacağız.

Piyasa Analizi

Bugünlerde DXY’nin bir ralli yapması, Bitcoin’in üstündeki satış baskısını artırdı. ATH yaptıktan sonra bir düzeltme trendine giren Bitcoin, şu an volatil seyrediyor. Volatil seyreden Bitcoin’den gelen güvensizlik ile altcoinlerin hacimlerinde ciddi bir düşüş yaşandı.

Piyasada trend olan coin’ler hareket etti. Metaverse coin’leri güzel kârlar sağlarken bir yandan önemli gelişmeleri olan coin’ler de belirli bir hareket yapabildiler; ancak bu coin’lerin çok bullish olmasını BTC dump‘ı engelledi.

Bildiğiniz gibi her ay başında, ayın önemli gelişmelerini derleyip kendi kanalımdan ve Twitter’dan sizlere aktarıyorum. Bu ayın önemli gelişmesi olan IoTeX’in (IOTX) MachineFi’yi sunması, Elrond’un (EGLD) Maiar Exchange kendi DEX’ini açacak olması, Celer Network’ün (CELR) Brigde 2.0 ile likidite köprülerini çoğaltacak olması ve Harmony’in (ONE) yeni Ethereum köprülemeleri kısmen fiyatlandı diyebiliriz. Bu önemli gelişmelerin aşırı bullish fiyatlanamaması, BTC üstündeki satış baskısından kaynaklandı.

Yakın zamanda boğa ve altcoin rallisi beklemiyorum. Ancak, trendi takip edeceğiz ve yeni nesil blockchain platformlarına yöneleceğiz demiştim, sert eleştiriler almıştım. Şu ana kadar haklı çıktım. Zira metaverse trendi ve Web3 coin’leri hareket ederken, piyasanın genelindeki diğer coin’ler pek kımıldamadı ve BTC dump‘ında eksi hane yazdılar.

Öncelikle temel sorun parçalı alım satım bilmememiz, stop-loss kullanmamamız ve bu destabil piyasada çoğu kişinin all in altcoinde olması, yüksek risk teşkil ediyor.

Bitcoin

Yani ilk olarak her zaman piyasa riskini analiz edip ona göre bir strateji belirlememiz lazım. Her zaman bahar, kuşlar, böcekler diye düşünürsek yanılırız. Bu piyasa da yavaş yavaş bazı açılardan doyuma ulaşacaktır.

Öncelikle en çok sorulan temel analiz kaynakları için size KoinSaati akademi arşivini derledik, buradaki bilgiler başka bir Türkçe kaynakta yok.

Trust Wallet Token (TWT)

TWT elbette büyük bir wallet’in coin’i ama ben daha aktif olan SafePal (SFP) veya Coin98’i (C98) tercih ederim zira holder’larına yönelik kampanyaları var. TWT çok fazla atılım yapan bir proje değil.

Casper Network (CSPR)

CSPR, yakın zamanda harekete geçen Web3’ün yıldızlarından biri. Aynı zamanda 2022’de büyük borsa listeleme alması çok yüksek bir CoinList IDO’su.  Piyasa aşırı bearish olmadığı sürece yavaş bir şekilde kendi boğa yürüyüşünü gerçekleştirebilir.

MuitiVAC (MTV)

MTV, bu ay sonu akıllı sözleşme desteği getirdi. Bu süreçte MTV aşırı yükselemedi zira BTC dump‘ı Demokles’in kılıcı gibi onun ensesindeydi. Şu anda MTV bir boğa yürüyüşü yapabilir, herhangi bir NFT platformu veya büyük bir şirketle yapacağı anlaşma bir anda çok hızlı yükselmesine sebep olabilir.

Shiden Network (SDN)

SDN’ye gelirsek, Kusama’nın (KSM) DeFi Hub’u ve son olarak üstünde PolkaEx (PKEX) DEX’i geliştirildi. SDN’nin olumlu tarafı çok iyi bir altyapı sunması, olumsuz tarafı ise borsalardaki likiditesinin kırılganlığı. Çok kolay bearish veya bullish moda bürünebilen bu coin’de, Kusama’nın hareketlerini de takip etmek gerekir.

Kryptomon (KMON)

KMON bildiğim ve takip ettiğim bir proje değil. Oyun projelerinde ön satış unlock takvimi, borsa listelenmeleri ve oyunların alfa ve beta sürüm tarihleri takip edilerek al-sat yapılabilir.

Ardana (DANA)

Ardana, Cardano’nun (ADA) büyük projelerinden biri. BTC dump‘ına rağmen ön satışta yüksek bir ROI verdi. DanaSwap, yıl sonuna dek piyasada olur. Ardana, büyük potansiyelli bir proje ama her zaman ilk çıkan coin’i birkaç hafta takip etmek lazım zira ön satış hareketleri sert olabiliyor.

Alien Worlds (TLM)

TLM, metaverse gaming furyasında teknik analizle takip edilesi coin’lerden.

Lithium Finance (LITH)

LITH, Alameda Research’ın yatırım yaptığı, DeFi ve piyasa tahmini konusunda deneysel bir proje. Tam sürümü geldiğinde tier 1 yükselme alması olası. Aynı zamanda undervalued diyebiliriz.

Mogul Productions (STARS)

STARS, yine çok radarımda bir proje değil ama metaverse projeleri hype ile hızlı yükselip sert düşebilirler. Buna dikkat.

Swash (SWASH)-Cere Network (CERE)

SWASH’a gelirsek, Web3 destekli, sağlam destekçileri olan, Web3’te data konusunda iyi işler yapan bir CoinList IDO’su. Şu anki fiyatı undervalued ve yakın zamanda ralli beklentim olan birkaç coin’den biri diyebilirim. Diğeri de CERE. CERE, bir Filecoin (FIL) alternatifi ve potansiyeli çok yüksek bir cloud projesi.

TrustFi Network (TFI)

TFI’ye gelirsek, ilk IDO’su yüksek talep görünce staking ve ön satış hakları durduruldu. 2. IDO’su ise yolda.

Harmony (ONE)

ONE, hem iyi altyapısı hem sağlam marketingi ile tıpkı Fantom (FTM) gibi gittikçe güçlenen ve ekosistemi gelişen bir proje.  Eğer piyasa izin verirse yeni likidite köprüleri, olumlu fiyatlama yapabilir.

Anlık haber için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz: t.me/koinsaati_anlikhaber

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

kriptopara Binance Coin

Celo (CELO) ve IOST (IOST) Teknik Analizi | 23 Kasım 2021

Binlerce Shiba Inu Topluluğu Üyesi Bitrise Coin’e Katıldı