in ,

Üstad Splinter Boğa Piyasasında Ön Plana Çıkabilecek 10 Coin’i Seçti

Bu yazımızda, Üstad Splinter’ın boğa piyasasında ön plana çıkabileceğini düşündüğü 10 kripto para birimini kaleme alacağız.

Injective Protocol (INJ)

Injective Protocol, birlikte çalışabilir uygulamaları desteklemek için oluşturulmuş Layer-1 blok zincir projesidir.

Aynı zamanda önde gelen bir merkeziyetsiz borsa olan Injective, kullanıcılarına zincirler arası marjin alım satım, vadeli işlemler ve vadeli forex işlemleri sunar. Cosmos SDK modülünü kullanan Injective, aynı zamanda Cosmos ağının sunduğu özellikler ile Ethereum Sanal Makinesi’nin (EVM) avantajlarından da faydalanabiliyor.

Bu yazının yazıldığı sırada güncel piyasa değeri 586 milyon 799 bin 915 dolar olan INJ’nin TVL’si ise 22,09 milyon dolar seviyesinde yer alıyordu.

Kaspa (KAS)

Proof-of-Work algoritmasına dayanan Kaspa, hızlı ve ölçeklenebilir bir Layer-1 projesi olmayı amaçlamaktadır.

GHOSTDAG/PHANTOM protokolünü temel alan proje, bu özelliği sayesinde en az Bitcoin kadar güvenli bir ortam oluşturabilir. Kaspa’nın popülaritesinde birçok önemli faktör rol almaktadır. Bu sebeplerin başında, Proof of Work algoritması yer almaktadır. Kaspa’yı PoW’dan ayıran başlıca özelliği ise 1 saniyedeki blok üretme hızıdır. Ancak geliştiriciler kapasiteyi saniyede 10 hatta 100 bloğa çıkarmayı hedeflemektedir.

Projenin yerel kripto para birimi olan KAS’ın güncel piyasa değeri, bu yazının yazıldığı sırada 945 milyon 715 bin 454 dolar seviyesindeydi.

Arbitrum (ARB)

Arbitrum, Ethereum akıllı sözleşmelerinin özelliklerini artırmak için tasarlanmış bir Layer-2 çözümüdür.

Arbitrum, hız ve ölçeklenebilirlik özelliklerini ileri taşırken ilave gizlilik katmanları sunar. Proje aynı zamanda geliştiricilerin, değiştirilmemiş Ethereum Virtual Machine (EVM) sözleşmelerini ve Ethereum işlemlerini ikinci bir katmanda kolayca çalıştırmalarına izin verir.

Bu yazının yazıldığı sırada güncel piyasa değeri 999 milyon 559 bin 628 dolar olan ARB’nin TVL’si ise 1,69 milyar dolar seviyesinde yer alıyordu.

Optimism (OP)

Optimism, Ethereum ağındaki işlemleri ve faaliyetleri daha hızlı, daha ucuz ve daha verimli hale getirmeyi amaçlayan bir Layer-2 ölçeklendirme çözümüdür.

Optimism, roll-up teknolojisi kullanarak işlemleri doğrulamak için gereken tüm hesaplamayı zincir dışında gerçekleştirir. Bu özellik işlem hızını artırırken maliyetleri de en düşük seviyeye getirir.

Bu yazının yazıldığı sırada güncel piyasa değeri 1 milyar 79 milyon 663 bin 573 dolar olan OP’un TVL’si ise 639,18 milyon dolar seviyesinde yer alıyordu.

Aptos (APT)

Aptos, EVM tabanlı blok zincirlerinde eksik olan güvenlik özelliklerine sahip bir Layer-1 projesidir.

Layer-1 ağında yaşanan güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik sorunlarını çözmeye odaklanan Aptos, Rust tabanlı bir programlama dili olan Move’u kullanmaktadır. Diğer programlama dillerine kıyasla Move, güvenliği sağlamak için blok zinciri üzerindeki kaynakları yönetme ve doğrulama yeteneğine sahiptir. Aptos’un aynı zamanda Microsoft ve Google Cloud gibi büyük ortaklıkları da bulunmaktadır.

Bu yazının yazıldığı sırada güncel piyasa değeri 1 milyar 229 milyon 605 bin 985 dolar olan APT’nin TVL’si ise 45,55 milyon dolar seviyesinde yer alıyordu.

ARPA (ARPA)

ARPA, blok zincirlerin adaletini, güvenliğini ve gizliliğini geliştirmek amacıyla oluşturulmuş merkeziyetsiz ve güvenli bir hesaplama ağıdır.

ARPA, BLS imza ağı, doğrulanabilir Rastgele Sayı Üreticisi (RNG), güvenli cüzdan, zincirler arası köprü ve birden fazla blok zincirinde merkeziyetsiz saklama altyapısı olarak hizmet vermektedir. Aynı zamanda veri gizliliği olan özel kontratları mümkün kılan ARPA, ölçeklenebilir bir altyapı oluşturmak için sharding kullanır.

Projenin yerel kripto para birimi olan ARPA’nın güncel piyasa değeri, bu yazının yazıldığı sırada 54 milyon 709 bin 275 dolar seviyesindeydi.

dYdX (DYDX)

dYdX (DYDX), gelişmiş finansal araçlara sahip merkeziyetsiz bir kripto para borsasıdır.

Ethereum ağı üzerinde çalışan ve akıllı kontratlar ile yönetilen bu platform, merkeziyetsiz bir yapıdadır ve marjın ticaretine olanak tanımaktadır. dYdX protokolünün amacı, düşük gas maliyetleri ve işlem ücretleri ile güvenli alım satım hizmetleri sağlamaktır. Platform, bu hedefe ulaşmak için StarkWare’in Layer2 çözümünden yararlanmaktadır.

Bu yazının yazıldığı sırada güncel piyasa değeri 300 milyon 171 bin 696 dolar olan DYDX’in TVL’si ise 341,99 milyon dolar seviyesinde yer alıyordu.

Fetch.ai (FET)

Öne çıkan yapay zeka projeleri arasında yer alan Fetch.ai, blok zincirler için yapay zeka odaklı bir projedir.

Fetch.ai, toplu öğrenmeyi sağlamak için IoT (Internet of Things) cihazlarını ve algoritmaları birbirine bağlayan yenilikçi bir platformdur. Proje, yüksek verimli bir parçalı defter üzerine kuruludur ve merkeziyetsiz problem çözme için makine öğrenimi ve yapay zeka çözümleri ile akıllı sözleşme yetenekleri sunar.

Projenin yerel kripto para birimi olan FET’in güncel piyasa değeri, bu yazının yazıldığı sırada 182 milyon 855 bin 416 dolar seviyesindeydi.

Woo Network (WOO)

WOO Network, yatırımcıları, borsaları, kurumları ve DeFi platformlarını sınıfının en iyisi likiditeye, demokratik erişime ve daha düşük veya sıfır maliyetle alım satım uygulamasına bağlayan derin bir likidite ağıdır.

Projenin amiral gemisi olan WOO X, özelleştirilebilir, modüler ve derin likidite ile tamamlanan sıfıra kadar düşük ücretlere sahip bir sistemdir. WOO X, aynı zamanda kullanıcılar için profesyonel bir trading platformu olarak ön plana çıkmaktadır.

Projenin yerel kripto para birimi olan WOO’nun güncel piyasa değeri, bu yazının yazıldığı sırada 276 milyon 973 bin 297 dolar seviyesindeydi.

SingularityNET (AGIX)

SingularityNet, küresel olarak erişilebilen yapay zeka pazarı sayesinde herkesin yapay zeka hizmetlerine kolayca ulaşmasına olanak tanır.

Yapay zeka ve blok zincir teknolojisini merkeziyetsiz olarak birleştirerek önemli pek çok soruna yanıt vermeyi başaran SingularityNet, genel hatlarıyla gelecek vadederken vizyonuyla da beklenti yaratmaktadır. SingularityNET ekibi, dünyanın en etkileyici robotu olarak anılan Sophia’nın yapay zekasının geliştirilmesine öncülük etti. Projenin resmi teknik makalesine göre yapay zeka pazarı sayesinde herkesin kolayca AI hizmetlerini oluşturması ve para kazanması hedeflenmektedir.

Projenin yerel kripto para birimi olan AGİX’in güncel piyasa değeri, bu yazının yazıldığı sırada 218 milyon 959 bin 297 dolar seviyesindeydi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler

MetaMask’in Yeni Snaps Özelliği Nedir?