in , , ,

Üstad Splinter Analizi: Boğa Piyasasında Hangi Dinamikler Yer Alır?

Bitcoin

Topluluğumuzun tecrübeli temel analisti Üstad Splinter, piyasaya dair incelemelerini bizlerle paylaştı. Bu yazıda, boğa piyasasına dair bilgi edinmek isteyen okuyucularımız için detayları sizlerle paylaşacağız.

Boğa piyasasında sadece iş yapan, ekosistemi olan, TVL‘si yüksek olan ekosistemler iş yapmaz. Boğa piyasasında üç şekilde hareket görürüz:

  1. Çalışan projeler AVAX, SOL vs o şekilde iş yaptı. TVL’leri yüksekti, tonla proje vardı.
  2. Beklentinin satın alındığı projeler DOT, ADA gibi
  3. Fomo ile piyasada herkesin konuştuğu, sebepsizce yükselen projeler DOGE SHIB gibi.

Bunların dışında başında bol sıfırlı projelerde iş yapabilir. Piyasaya yeni giren acemi trader ” Bir sıfır atsa yeter” mantığıyla bu coinleri alır. Geçmişte WIN, BTT, DENT gibi projelerde bunu yaşadık.

Tüm bunlar arasında bizim en kolay öngöreceğimiz iki şey var:

  1. İş yapan, kazanç üreten projeler.
  2. Topluluğu geniş olan projeler.

Topluluğu geniş olan projelerde, topluluk bir fomo yaratarak çevresine coin aldırır ve coin yürür. Kısacası boğa piyasası iş yapan projeler + fomo + beklenti şeklinde özetlenebilir. Akıllı trader ATH’ye yakın yerlerden kar maksimize eder ve yavaş yavaş nakte döner.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

FC Barcelona, Blockchain ve NFT Girişimleri için 132 Milyon Dolar Topladı

dYdX Foundation: Yönetişim Özeti