içinde

USDT, Artık Tezos Ağında

Piyasa değeri ile en büyük stablecoin olan Tether, Tezos (XTZ) blok zinciri üzerinde piyasaya sürüldü. Tether Operations Limited, geçtiğimiz günlerde USDT’nin polygon ağında da piyasaya sürüldüğünü duyurmuştu.

Bu haberle beraber Tether artık 12 blok zincirinde mevcut.

Tether CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında açıklamalarda bulundu.

“Büyüyen ve coşku dolu topluluğumuza dijital token alanındaki en likit, istikrarlı ve güvenilir stablecoin’e erişim sunan USDT’yi Tezos ağında piyasaya sürmekten heyecan duyuyoruz. Tezos hızla sahneye çıkıyor ve bu entegrasyonun uzun vadeli büyümesi için gerekli olacağına inanıyoruz.”

 

Tether, USDT’nin Tezos ağında piyasaya sürmesinin blok zinciri ağının DeFi ekosistemine yardımcı olacağını inanıyor. Tether’in, The Block’a yaptığı açıklamada, “Moda, müzik, oyun ve sanat endüstrilerindekiler de dahil olmak üzere Tezos’ta birkaç önemli proje başlatıldı.”

Bunun yanında Tether “tüm blok zincirlerinin yanı sıra L2 [Katman2] protokolleri” üzerinde de Tether token’larını piyasaya sürmeyi hedeflediğini belirtti.

DeFi Llama verilere göre, Tezos’un ekosistemi şu anda TVL değeri 36 milyon dolar.

Tezos Nedir?

Tezos (XTZ), proof of stake konsensüs mekanizmasını kullanan, merkeziyetsiz uygulamaları ve akıllı kontratları destekleyen bir layer 1 [katman 1] blok zinciridir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bitcoin (BTC) Kısa Vadede Yön Tayini İçin Kritik Seviyelerde!

ABD Mayıs Enflasyonu Yarın Açıklanacak