in , ,

Unstoppable Domains Nedir?

Unstoppable Domains, blok zincir etki alanları kullanarak Web2’yi Web3’e bağlayan San Francisco merkezli bir şirkettir.

Unstoppeble Domains kullanmak örneğin koinsaati.crypto veya koinsaati.zil gibi bir URL’ye benzer blok zinciri bağlantılı bir web adresi oluşturmanıza olanak tanır. Bu, bir kripto para birimi cüzdanının adreslerini DApp’lere ve borsalara bağlanan çok daha basit, insanlar tarafından okunabilir bir isme çevirir.

Bugüne kadar basılan 750.000’den fazla adresle Unstoppable Domains, web üzerinde kripto para birimi işlemlerini çok daha kolay hale getirerek, bir alıcının hantal ve uzun bir harf ve rakam dizisini içeren, genel anahtar adresini bilme ihtiyacını ortadan kaldıran basit web adresleri sağlar. Unstoppable Domains ayrıca, eşler arası dağıtılmış bir dosya depolama ve paylaşım sistemi olan IPFS’ye yüklenebilen merkeziyetsiz web siteleri oluşturmanıza da olanak tanır.

Geleneksel web etki alanı sağlayıcılarının aksine Unstoppable Domains, oluşturduğunuz etki alanları üzerinde tam kontrol sunar. Unstoppable Domains aracılığıyla bir kripto alan adı satın aldığınızda, yalnızca kiralamak yerine sonsuza kadar sahip olursunuz. Unstoppable Domains yardımı olmadan alan adınızı diğer hizmetlere aktarabilir, güncelleyebilir ve bağlayabilirsiniz.

Unstoppable Domains; Coinbase cüzdanı, MyEtherWallet, OpenSea ve 50’den fazla diğer cüzdan, borsa ve DApp tarafından desteklenir. Merkeziyetsiz web siteleri artık Chrome ve Firefox’ta basit bir DNS değişikliği ve Chrome, Firefox ve Edge’deki Unstoppable uzantısı ile Opera + Brave tarayıcılarında yerel olarak görüntülenebilir.

Unstoppable Domains

Unstoppable Domains, web’i Ethereum ve Zilliqa gibi blok zincirlerle birbirine bağlar. Merkeziyetsizlilk ve kullanıcı merkezli öncelikler tarafından yönlendirilen bir sonraki web adresi dalgasını temsil eder.

Unstoppable Domains, kullanıcıya ait ve kontrol edilen kolay web adresleri ve kripto cüzdanları oluştururken blok zinciri teknolojisinin tüm gücünü web için basit bir URL’ye dönüştürüyor. Böylece kullanıcıların verilerinin ve değerlerinin kontrolünde daha merkeziyetsiz bir çevrimiçi deneyim için temel oluşturmada önemli bir rol oynuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Testnet Nedir? Testnet’ten Nasıl Kazanılır?

NEAR Protocol (NEAR) Boğasında Yükselebilecek Projeler