in , , , ,

Ünlü Yatırım Şirketi 750 Milyon Dolar Değerinde BTC Satacak

FD7 Ventures isimli şirket yaptığı açıklamada 750 milyon dolar değerinde BTC satacağını söyledi. Şirket, portföyünü değiştirmeye karar verdi.Bitcoin (BTC) satışının ardından Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) alacağını açıkladı.

Uluslararası yatırım fonu şirketi olan FD7 Ventures’un merkezi şu anda Dubai’de bulunuyor. Şirket yöneticileri Cardano (ADA) ve Polkadot’un (DOT) geleceğini daha olumlu görüyor. FD7 Ventures 1Milyar Dolar’lık portföylerini yeniden şekillendireceğini açıkladı.

BTC

Şirketin genel müdürü Prakash Chand, Bitcoin hakkında olumsuz açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada Bitcoin’in her ne kadar ilk çıkan kripto para olsa da; kendisine göre işlevi olmayan bir para olduğunu söyledi. İnsanların Bitcoin’i değer saklama aracı olarak gördüğü bugünlerde, şirketin genel müdürü yaptığı bu açıklama ile dikkatleri üzerine çekti.

Altcoinler Daha Değerli

Prakash Chand, altcoinlerin daha çok önem kazanacağına inanıyor. Önümüzdeki yıllarda BTC’yi geçecek altcoinler bulunduğunu iddia ediyor. ETH, ADA ve DOT için « gelecekte internetin temelini oluşturacak en önemli 3 proje » olduğunu açıklamalarına ekledi. Genel müdür bu iddiasını, sürekli kripto para uzmanlarıyla fikir alışverişinde bulunduğunu ekleyerek sürdürdü. Bu kripto para uzmanları arasında Cardano’nun (DOT) kurucusu Charles Hoskinson ve Polkadot’un (DOT) kurucu Gavin Wood yer alıyor.

Kripto para piyasasında kurumların değeri her geçen gün artıyor. Rekabetin de kızışacağı şimdiden öngörebiliyoruz. Kurumların ani alım satım kararları fiyatlarda zaman zaman radikal değişikliklere de sebep oluyor.

Son olarak kimi analistler BTC için 6 haneli rakamlara ulaşacak diyor. Öte yandan MicroStrategy ve Tesla milyar dolarlar değerinde BTC satin alıyor. Buna karşılık geçtiğimiz günlerde BTC için “verimsiz” açıklamasında bulunan ABD hazine bakanlığı haberi duyuldu. Ardından BTC sert bir düşüş yaşamıştı. Şimdi ise BTC için olumsuz haberi Dubai Merkezli FD7 Ventures şirketinden duyuyoruz. Bakalım önümüzdeki günlerde kurumlardan yeni haberler gelecek mi?

*Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

25 Şubat 2021 Tarihli Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

Cardano

27 Şubat Sabahı Cardano (ADA) Fiyatı Rekor Kırdı