in , ,

Ünlü Teknik Analist Açıkladı: Bitcoin İçin Kötü Haber

Reuters’ın yaptığı habere göre Goldman Sachs, müşterileri adına önümüzdeki hafta Bitcoin vadeli sözleşmelerinde işlem yapmaya başlayacak. Ünlü Teknik analist Peter Brandt bu durumun Bitcoin için kötü bir haber olduğunu yorumladı.

Oysa haber ilk çıktığında yatırımcılar bunun Bitcoin için iyi bir gelişme olduğunu düşünüyorlardı. Peter Brand attığı tweette Goldman Sachs’ın Bitcoin işlemleri açmasının piyasaya yükseliş getirmeyeceğini söyledi.

Goldman Sachs’ın Bir Piyasaya Girişi Genellikle Kötü Sonuçlar Verir

Bankacılık sektöründe marka olan Goldman Sachs, kripto para birimi ticaret masasını yeniden kuruyor. Dev şirketin piyasaya girmesi haberleri, Bitcoin ve diğer kripto para kullanıcıları açısından olumlu karşılandı. Bununla beraber Goldman Sachs Wall Street’in en büyük bankalarından biri. Bu sebeple yatırımcılar için bu gelişme bir yükseliş beklentisi demekti. Ancak bütün bunlara rağmen ünlü teknik analist Peter Brandt bu konuda uyarıda bulundu. Geçmişe baktığımızda, özellikle son zamanlarda Goldman Sachs’ın piyasaya girşinin genelllikle kötü sonuçlar doğurduğunu hatırlattı. Yaptığı açıklama şu sözleri söyledi:

“Biz Eskiler, Goldman Sachs’ın bir piyasaya girmesi haberinin kötü sonuçlar doğurduğunu biliriz. Bu sebeple eğer Goldman Sachs bir piyasaya girdiyse paranızı korumanın zamanı gelmiştir.”

Attığı tweet’te ise bu verileri iddiasına kuvvetli bir argüman olarak gösterdi.

Yükseliş Gerçekleşmeyecek

Ünlü teknik analist Bitcoin için henüz zirve olmadığı konusunda hala aynı fikirde. Ancak, Goldman Sachs’ın piyasaya girişinin bir yükseliş ifade etmeyeceğini açıklamalarına ekledi. Attığı tweet’te şu sözleri söyledi:

“Birçok kişi benim ima ettiğim şeyin “BTC’nin zirveye ulaştığı” olduğunu sandı. Ancak bu tweet Goldman’ın piyasaya girşinin lider para biriminde bir yükseliş getirmeyeceği anlamına geliyor ve bunun göstermeyi amaçlıyor.”

Yükselişin tekrardan başladığı Bitcoin’de gelişmeleri takip ediyor olacağız.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin Ethereum, Ripple

2 Mart 2021 Kripto Para Piyasasında Son Durum: BTC 50.000 Dolar Direncine Dayandı

2 Mart 2021 Tarihli Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi