in ,

Ünlü Girişimci Justin Sun’dan Boğa Sezonu Açıklaması

İki gün önce Bloomberg’teki röportajında açıklamalar yapan Tron kurucusu Justin Sun boğa sezonunun haziran ayı sonrasında devam edebileceğini söyledi.

Bugünlerde piyasada genel görünüm negatif seyretse de ünlü girişimci yaz ayları için umutlu konuştu. Boğa sezonu 19 mayıstaki sert düşüşte ağır yara aldı. Son iki haftadır yüksek volatilitenin görüldüğü piyasada her yatırımcı acaba uzun süreli bir ayı sezonu mu gelecek sorusuyla karşı karşıya. Kimi analistler bu sürecin geçici olduğunu, kimileri ise Bitcoin’in $20,000 USD’ye kadar düşebileceğini söylüyor.

Bitcoin

Bloomberg ünlü girişimci ve Tron kurucusu Justin Sun ile bir röportaj yaparak piyasa hakkındaki yorumlarını sordu.

“Haziran ayında bir fiyat düzeltmesi daha olacağına inanıyorum. Haziran sonrası Temmuz ve Ağustos aylarında yeniden bir boğa piyasası bekliyorum. Boğa sezonunu henüz bitmediğini düşünüyorum. Fiyat artışları yeniden gerçekleşecektir.”

Ünlü girişimci, tüm sene boyunca yükselen fiyatların düzeltmeye girmesini son derece normal karşıladığını da sözlerine ekledi. Zamanında gerçekleşmesi gereken düşüşler olduğunu ve bunları yaşamamız gerektiğini düşünüyor.

Bildiğiniz üzere kriptoparaların yasaklanmasından madenciliğe kadar birçok konuda Çin sert tavır almıştı. Ardı ardına gelen olumsuz Çin haberleri piyasayı da olumsuz eklemişti. Bu olaylar üzerine Sun, röportajında Çin’in kriptoparalara karşı sert tavrını da yorumladı. Sun, Çin hamlelerinin kriptoparalar için çok önemli olduğunu ancak toptan bir yasaklamanın mümkün olamayacağını düşünüyor. Kriptoparaların merkeziyetsizliğine vurgu yapan ünlü girişimci hiçbir zaman otoritelerin bu endüstriyi durdurma çabalarının sonuç veremeyeceğini düşünüyor.

Justin Sun, 2017 yılında ardı ardına açıklamalarla Tron’un piyasadan ayrışmasına sebep olmuştu. Bu yıl ise daha çok sessiz duruşunu koruyor. Bakalım gelecek aylarda Justin Sun’ın tahminleri tutacak mı?

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Vitalik, Ethereum

Vitalik Buterin Eth2 Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Bitcoin, kripto para

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Boğa Rallisi Kapıda mı?