içinde

Ünlü CEO, Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Uyardı: Balinalara Dikkat

Bitcoin (BTC) fiyatı sabah saatlerinde 19.400 dolar seviyelerine kadar çıksa da an itibarıyla yeniden 19.100 dolar bandına gerileme yaşandı. Özellikle bugün açıklanacak olan Mt. Gox borsasının kararı öncesinde böyle volatil hareketlerin olması normal. Ancak CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, yatırımcıları bu düşüş karşısında net bir şekilde uyardı.

Bitcoin Fiyatının Bu Seferki Düşüşü Kalıcı Olabilir

Bitcoin kısa süre önce 18.000 dolara kadar gerilese de son aylarda yaşanan her düşüşte olduğu gibi yine yükselmeyi ve eski seviyesine dönmeyi başardı. Ki Young Ju ise bu seferki düşüşün sorun yaratabileceğini açıkladı. CryptoQuant CEO’su, şu an kripto para borsalarında çok fazla balina olduğuna dikkat çekerek, düşüşün bu sefer daha öncekiler gibi olamayabileceğini ima etti.

“Don’t buy the dip” ifadesi ile düşüş sonrası alım yapılmaması gerektiğini belirten Ju, balinaların yüklü satış yapabileceğini ima etmiş olabilir. Whale Alert tarafından aktarılan güncel transfer bilgilerine bakıldığında ise sabah 6 sularında 1.600 BTC’nin bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e gönderildiği görülüyor.

Aslında bugün açıklanacak olan Mt. Gox kararı, balinalardan bağımsız olarak bile sert bir düşüşe neden olabilir. Bir zamanların en büyük Bitcoin borsası olan Mt. Gox, yaşadığı saldırı sonrası 800.000 BTC kayıp yaşamıştı. Daha sonra bunun 200.000 adetinin borsa tarafından mağdur olan kullanıcılara dağıtılacağı belirtildi.

Gözler Mt. Gox’un Bitcoin Kararında

Mt. Gox’un dağıtım konusundaki planını ise bugün mahkemeye açıklaması bekleniyor. Eğer dağıtımın yapılacağı belirtilirse bunun zamanında 1.000 dolardan BTC alan ve şu an 19.000 dolarlık BTC fiyatının yarattığı fırsata dayanamayan yatırımcılar için “satış fırsatı” yaratabileceği düşünülüyor.

Tabii ki yılan hikayesine dönen Mt. Gox’un dağıtım kararı çok geç bir tarihe ertelenebilir veya buna yönelik bir duyuru da yapabilir. Yine de Bitcoin ve dolayısıyla altcoin yatırımcılarının özellikle bugün çok ama çok dikkatli olmaları gerekiyor.

Shadowman tarafından yazıldı.

One Comment

    Binance Launchpool Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

    Coinbase

    Dev Kripto Para Borsası Coinbase, 3 Altcoin İçin Müjdeyi Verdi