in ,

Ünlü CEO: “ABD’nin Temerrüde Düşmesi Kripto Paraları Etkileyebilir”

Londra merkezli kripto firması Blockchaincom’un CEO’su Peter Smith, 25 Mayıs Perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD hükümetinin temerrüde düşmesinin kripto para birimlerini etkileyebileceğini söyledi. 

Bloomberg tarafından düzenlenen Katar Ekonomik Forumu’nda yorumlarda bulunan Smith, ABD’nin temerrüde girmesinin kısa vadede kripto paraları olumsuz yönde etkileyeceğini belirtti. Smith’e göre ilk başlarda geri çekilmeler olsa da daha sonra varlıkların fiyatında yukarı yönlü bir ivme yakalanabilir. 

ABD Kongresi, devlet borçlanmasına 31.4 trilyon dolarlık bir sınır getirmezse ABD hükümeti önümüzdeki aylarda borçlarını ödeyemeyebilir. 

Dün ABD Hazine Bakanı Yellen tarafından yapılan açıklamalara göre temerrüt konusu henüz çözülebilmiş değil. Durumun böyle olması da Smith’in dediği gibi piyasalarda varlıkların olumsuz fiyatlanmasına sebep oluyor. 

Kripto para piyasalarının döngüsel kalıpları takip ettiğini söyleyen Smith, 2022’nin oldukça zor geçmesine rağmen bu yıl piyasaların toparlandığını ve 2024’ün üstel bir yıl olacağına inandığını belirtti. 

Bunların yanı sıra Dubai ticaret merkezindeki küçük Orta Doğu ofisini genişletmeyi düşündüklerini belirten Smith: “Dubai hükümeti, sektörle ve düzenlemelerle ilgili çok sağlıklı bir istişare süreci içinde. Bu yüzden Dubai’ye büyük bir yatırım yapıyor olacağız” ifadelerini kullandı. 

Smith, şirketin şu anda en çok Singapur ve Avrupa’daki operasyonları desteklemek için yatırım yaptığının da altını çizdi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Metaverse ve Gaming Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

PancakeSwap

Pancakeswap Neden Hata Veriyor?