in ,

Uniswap V3, Polkadot’a Geliyor!

Günlük işlem hacmine göre en popüler merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, Moonbeam parachain aracılığıyla Polkadot ağına geliyor. 

Uniswap V3, Michigan’da gerçekleştirilen bir yönetimi oylamasının ardından Moonbeam aracılığıyla Polkadot üzerinde dağıtılacak. Teklifin kabul edilme nedenleri arasında iki madde bulunuyor. Bunlar, Moonbeam’in şu anda Polkadot’un en yüksek DeFi aktivitesine sahip olması ve parachain mimarisi ile Uniswap ekosisteminin en EVM dostu proje olması ile gösterilebilir. 

Gerçekleştirilen bu hamle, ekosistem genelinde hacmi ve likiditeyi artırmayı amaçlıyor.

Şu anda borsa için akıllı sözleşmeler Moonbeam üzerinde konumlandırıldı. Geriye ön uç entegrasyonu ve Moonbeam’in otomatik yönlendiriciye dahil edilmesi gibi özellikler kaldı. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Parity Technologies’ten Omar Elassar: “Polkadot, kullanıcılarının ağın yüksek performansını, ölçeklenebilirliğini, güvenliğini ve birlikte çalışabilirliğini keşfedebileceği Uniswap için güçlü bir uyum” ifadelerini kullandı. 

Moonbeam, tam EVM uyumluluğu, yerel birlikte çalışabilirlik sağlayan ve zincirler arası güvenli entegrasyon çözümlerine öncelik veren bir katman-1 Polkadot parachain’dir. Geçen yıl boyunca ağ, etkileyici bir kullanıcı büyümesi gördü.

Konu ile ilgili açıklama yapan Uniswap sözcüsü: “UNI’nin bir bluechip olması ve her zaman DeFi inovasyonunun ön saflarında yer alması için, Uniswap’in Polkadot’ta konuşlandırılması kararını aldık” ifadelerini kullandı. 

Temsilci, 2022’de Polkadot’a yaklaşmak için inisiyatif alan ve parachain üzerinde Uniswap V3 akıllı sözleşmelerini yürütmelerine izin veren kişinin Moonbeam olduğunu ekledi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Tenet Protocol (TEN) Nedir?

Sao Paulo Fan Token (SPFC) Nedir? Nasıl Alınır?