içinde ,

Uniswap V3 Akıllı Sözleşmeleri Polygon’da Kullanıma Sunulacak

Uniswap topluluğu, Uniswap V3’ün önümüzdeki birkaç gün içinde Polygon ağında gerçekleşeceğini onayladı.

AMM, Unıswap

Ethereum ölçeklendirme çözümü olan Polygon, Uniswap üyelerinin akıllı sözleşmelerini eskisine dağıtma lehinde oy kullanmasından sonra DeFi ekosistemindeki tutuşunu daha da güçlendirdi.

Merkeziyetsiz Otomatik Market Maker’ın üçüncü yinelemesi olan Uniswap V3, “birkaç gün içinde” Polygon’da kullanıma sunulacak. Konuyla alakalı L2 Çözümü tarafından yapılan bir Twitter duyurusu ortaya çıktı.

Uniswap’ın Polygon’da konuşlandırılması süreci, yaklaşık bir ay önce DEX’in yönetişim protokolünde aynı teklifin gündeme gelmesiyle başladı. Önerge, 72 milyon lehte ve 503.009 aleyhte oyla kabul edildi ve bu durum da UNI holder’ları arasında geniş çapta kabul edildiğini gösteriyor.

 

Polygon geliştiricileri, Uniswap’a girme, DEX’e özel yaklaşımlar sağlama ve gelişimine yönelik önemli fonlar tahsis etme girişimlerinde hem ısrarcı hem de umutsuz görünüyorlardı.

Ölçeklenebilirlik çözümleri, Ethereum’un ana ağının aldığı yükü hafifleterek daha ucuz ve daha hızlı işlemler sunar. Ethereum’un karşılaştığı tıkanıklık sorunları daha yaygın hale gelmesinden ötürü Polygon gibi ölçeklenebilirlik çözümleri, DeFi kullanıcıları arasında önemli bir popülerliğe sahiptir.

Geride Proje Kalmadı

Aave, Curve ve Sushiswap gibi çeşitli Ethereum L1’ler ve çok sayıda küçük DeFi projesi, zaten akıllı sözleşmelerini Polygon’a yerleştirmiş olsa da L2 daha önce DeFi’nin “önde gelen projesi” olmadan ekosistemin “eksik” olduğunu öne sürmüştü.

Platform, teklifinde, yalnızca Uniswap’ın sahip olduğu saygı ve önem nedeniyle likiditeyi teşvik etmek için protokole yaklaşık 20 milyon dolar ayırma niyetini de ortaya koydu.

polygon

 

Pazarlık edilebilir allocation, uzun vadeli bir likidite madenciliği kampanyası için 15 milyon dolara kadar ve geri kalanı özel amaçlı bir DAO için olacaktır. Teklifte ayrıca bunun, Uniswap’ın Polygon üzerinde genel olarak benimsenmesine odaklanılacağı da belirtildi.

Kasım ayında yapılan ilk oylama turunda, yalnızca 25.000 onaylamanın gerekli olmasına rağmen 7,79 milyon Uniswap holder’ın dağıtım için evet oyu vermesiyle erkenden sonuçlandı ve sergilendi.

Kutlama tweet’inde Polygon’un kurucu ortağı Mihailo Bjeliç, Polygon’un Ethereum’u erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirme misyonunu yineledi.

Daha İyi Bir Gelecek için Swap mı Etmeliyiz?

Layer 2 çözümünün savunucuları, geleceğin neler getireceğini şimdiden merak ediyorlar. Aslında, bir Twitter kullanıcısı, market maker’lerin sunduğundan daha iyi fiyat mevcudiyeti nedeniyle merkezi borsaların bile gelecekte Polygon’dan trade işlemlerini yeniden dengelemeye başlayabileceğini belirtti.

İlginç bir şekilde, Alchemy’nin yakın tarihli bir raporu, geçen yıl sadece 30’a kıyasla Ekim ayı sonuna kadar Polygon’da yaklaşık 3.000 Dapp’nin konuşlandırıldığını tespit etmişti.

Bu tür gelişim faaliyetlerini daha da teşvik etmek için Polygon ayrıca Seven Seven Six ile 200 milyon dolarlık bir yatırım fonu başlattı. Fon, özellikle blockchain tabanlı sosyal medya projeleri ve oyunlar olmak üzere Polygon ekosistemindeki Web3 projelerini geliştirmeye odaklanacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

huobi

Huobi Ventures Nedir?

kriptopara

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021