içinde , , , ,

UniSwap (UNI), SushiSwap (SUSHI), Chainlink (LINK) ve Aave (AAVE) Teknik Analizi | 27 Eylül 2021

26 Eylül tarihinde Huobi’nin Çinli kullanıcılarını yıl sonuna kadar yasaklayacağını açıklamasından sonra büyük ilgi gören DeFi ürünleri ve merkeziyetsiz borsa koinlerinde büyük artışlar gözlemlendi. Bunların önde gelenlerinden UniSwap ve SushiSwap %20 üzerinde bir artış gerçekleştirdi. Popüler DeFi koinlerinden LINK ve AAVE ise negatif piyasa koşullarından ayrışarak yukarı yönlü hareketler sergilediler.

UniSwap (UNI)

Huobi’nin Çinli kullanıcıları yasaklayacağını açıklamasından sonra majör kripto para borsalarının kullanımı konusunda seçenekleri gittikçe azalan yatırımcılar, bu bölgede merkeziyetsiz DEX borsalarına geçiş yapmaya başladılar. Kısa süre içerisinde %20 üzerinde bir artış gösteren UNI, 26-27 dolar bölgesindeki dirence kadar yükseliş gerçekleştirdi.

Bu bölgeden gelen satışlar ile geri çekilmeler yaşarken, düşen trend kırılımı için de çaba gösteriyor. Düşen trend direncinin kırılımı halinde 26-27 dolar direnç bölgesinin üst bandına, oradan da 28.60 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş gerçekleşebilir. Trend içerisine geri dönüş halinde ise 21.50 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

SushiSwap (SUSHI)

UniSwap gibi bir DEX borsasına sahip olan SUSHI, yine aynı sebeplerden ötürü yüksek hacimlerle hafta sonunu kapattı.

10 dolar seviyelerindeki desteğin kırılımı bir ayı tuzağı olarak kalırken, bu destek üzerinde tutunabildiği sürece 14.450-16.290 dolar bandında bulunan dirence kadar yükselişin devam etme olasılığı bulunuyor. 10 dolar altında gerçekleşecek bir fiyatlanma halinde ise 6.150 dolar seviyelerine kadar bir düşüş trendi oluşturabilir.

Chainlink (LINK)

20 dolar seviyelerindeki desteğe yakın bir noktadan dönüş yaşayan Chainlink (LINK), DeFi ürünlerine artan talep ile birlikte düşen trend direncine kadar yükseliş gösterdi. Ancak bu yazının hazırlandığı saatlerde 24 dolar seviyelerinden fiyatlanırken trend direncinden reddedilmiş görünüyor.

Aşağı yönlü bu hareketin devam etmesi halinde 20.35 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendi devam edebilir. Trend direncinin kırılımı halinde ise 26.50-28.40 dolar direnç bölgesinin test edilmesi, kırılımı halinde ise 30-31 dolar bandına kadar bir yükseliş izlenebilir.

Aaave (AAVE)

249 dolar desteğine kadar bir gerileme yaşadıktan sonra dün Huobi haberleri ile DeFi ürünlerinin genelinde yaşanan yükselişe ayak uyduran AAVE, 314 dolar seviyelerindeki dirence yakın bir noktadan dönüş yaşadı.

Bu seviyelerde oluşan ikili tepe formasyonu dikkat çekiyor. Formasyonun çalışması halinde 249 dolar seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilmeler devam edebilir. 314 dolar direncinin kırılması halinde ise sırası ile 353 ve 419 dolar seviyelerindeki dirençler test edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

kriptopara

­Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 27 Eylül 2021

Dünya

Geçen Haftanın Ekonomi Gündemi ve Yeni Haftaya Bir Bakış